یکشنبه, 23 مرداد 1401 14:44

پیشرفت پروژه توسعه فیبرنوری در چه مرحله ایی است

امتیاز به این مطلب
(0 کاربر)

آخرین وضعیت توسعه شبکه پرسرعت ثابت فیبرنوری یا FTTX را وزیر ارتباطات اینگونه بیان کرد که توسعه شبکه پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری یا FTTX از اهداف اصلی دولت سیزدهم است.

که این پروژه مهم وزارت ارتباطات، در دولت مردمی در جهت  توسعه شبکه پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری در قالب طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها یا همان FTTX چهل روز قبل‌از مراسم روز جهانی ارتباطات با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان‌های تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و 9 اپراتور ثابت و سیار به‌منظور ایجاد هشت و نیم میلیون پوشش فیبر نوری وارد فاز تازه‌ای گردید.

که این 9 اپراتور پس از تحت پوشش قرار دادن شهرهایی مانند قم اکنون به سراغ شهر قزوین رفته‌اند و طی مراسمی فاز اول شبکه مبتنی بر فیبرنوری را در شهر قزوین افتتاح کردند تا صد و شصت و شش هزار خانوار این شهر تحت پوشش قرار بگیرند سرعتی که در قزوین تست شد حدود هشت‌صد مگابیت بر ثانیه بود که بیش‌از هشتاد برابر میانگین سرعتی است که کاربران ADSL تجربه می‌کنند.

همچنین وزیرارتباطات ازمدیرعامل و کارکنان این طرح تشکر کرد و بیان کرد که سایر اپراتورها هم با سرعت بیشترپروژه خود را در شهرهای تعهدی خود آغاز و به پایان برسانند تا با وارد شدن بازیگران جدید به این مسابقه خدمت‌رسانی به مردم و همراهی و همدلی مسئولین ملی و محلی این پروژه در سراسر کشور کلید بخورد.

همچنین زیرساخت‌های ارتباطی که در استان‌ها تقویت گردیده تا در تمام شرایط هم‌وطنانمان از ارتباطات باکیفیتی برخوردار گردند. همچنین عیسی زارع‌پور به‌منظور حل مشکلات ارتباطی که در خصوص پوشش تلفن‌های همراه و پوشش اینترنت در تمامی شهرها و روستاهای استان کرمانشاه وجود دارد برنامه‌هایی را در این جهت بیان کرد که بررسی و رسیدگی به مشکلات جزو اولویت‌های جدی و مهم است.

طرح مهم و راهبردی که در سطح ملی به نام فیبر نوری به‌منظور دسترسی کامل منازل و کسب‌وکارها به اینترنت پرسرعت راه‌اندازی شده تا به امروز 9 استان را مورد پوشش قرار داده که استان کرمانشاه نیز یکی از آن‌هاست.

خبرگزاری مهر

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search