اسپلیتر فیبر نوری | Fiber Optic Splitter

اسپلیتر فیبر نوری | Fiber Optic Splitter

اسپلیتر فیبر نوری چیست

یکی از مهمترین تجهیزات در شبکه های پسیو فیبر نوری اسپلیتر های فیبر نوری هستند. اگر به دنبال راهی برای تقسیم و توزیع سیگنال های فیبر نوری به دو یا چند سیگنال می گردید پیشنهاد ما به شما اسپلیتر فیبر نوری است.

کاربرد اسپلیتر فیبر نوری

با رشد سریع FTTx در سراسر جهان، نیاز به پیکربندی‌های تقسیم بزرگتر در شبکه‌ها برای خدمات رسانی به مشترکین انبوه افزایش یافته است.

به طور کلی کاربرد اسپلیتر فیبر نوری تقسیم و توزیع یک سیگنال فیبر نوری به چندین سیگنال است. در واقع اسپلیتر فیبر نوری با ایجاد امکان اشتراک گذاری پهنای باند یک تار فیبر نوری به دو یا چند تار فیبر نوری نقش مهمی در شبکه های نوری غیرفعال مانند EPON، GPON، BPON، FTTX، FTTH، و غیره ایفا کرده می‌کند.

کاربرد اسپلیتر فیبر نوری

انتخاب splitter فیبر نوری مناسب

به طور کلی، یک تقسیم کننده فیبر نوری با کیفیت باید از آزمایش‌های دقیق مختلفی عبور کند. شاخص‌های عملکردی که بر اسپلیتر فیبر نوری تأثیر می‌گذارد به شرح زیر است:

تلفات عبوری (Insertion loss):

به دسی بل هر خروجی نسبت به تلفات نوری ورودی اشاره دارد. به طور معمول، هرچه مقدار تلفات عبوری کمتر باشد، عملکرد اسپلیتر بهتر است.

تلفات بازگشتی (Return loss):

به افت توان سیگنال نوری اشاره دارد که به دلیل ناپیوستگی در فیبر یا خط انتقال برمی‌گردد یا منعکس می‌شود. به طور معمول، هر چه تلفات بازگشتی بزرگتر باشد، بهتر است.

نسبت تقسیم:

به عنوان توان خروجی پورت خروجی اسپلیتر در برنامه کاربردی سیستم تعریف می‌شود که مربوط به طول موج نور ارسالی است.

جداسازی(Isolation):

یک تقسیم کننده نوری مسیر نور را به سایر مسیرهای نوری جداسازی سیگنال نوری نشان می‌دهد. علاوه بر این، یکنواختی، جهت‌پذیری و افت پلاریزاسیون PDL نیز پارامترهای مهمی هستند که بر عملکرد splitter تأثیر می‌گذارند.

مزایای اسپلیتر فیبر نوری

انواع اسپلیتر PLC فیبر نوری

اسپلیتر PLC با انعطاف پذیری خوب، پایداری بالا، میزان خرابی کم و محدوده دمایی وسیع‌تر می‌تواند در کاربردهای high-density استفاده شود. برای انتقال پهنای باند PON، اسپلیتر PLC با توجه به نیازهای توسعه و نظارت در آینده، انتخاب مناسبی است.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search