دستگاه تست OTDR فیبر نوری

OTDR مخفف Optical Time Domain Reflectometer می باشد. دستگاه تست OTDR فیبر نوری یک سری از پالس های نوری را به فیبر تحت تست اعمال و تزریق می نماید ، از سر دیگر فیبر نوری که پایان فیبر می باشد نور شروع به پخش شدن می کند (تفرق بازگشت نور) و یا از نقطه ای در طول فیبر منعکس می شود که باعث انعکاس برگشت نور می شود. از این نور پراکنده و یا منعکس شده برای تعیین خصوصیات فیبر نوری استفاده می شود. این معادل این است که یک تجهیز الکترونیکی در حوزه زمان طبق بازتاب ناشی از تغییر در امپدانس کابل تحت تست عمل کند.

با اندازه گیری قدرت پالس بازگشت و یکپارچه سازی به عنوان تابعی از زمان، و به عنوان تابعی از طول فیبر نمودار آن ترسیم می شود. قابلیت اطمینان و کیفیت یک OTDR به دقت اندازه گیری آن، محدوده اندازه گیری، توانایی تشخیص و اندازه گیری رویدادهای (Event) با فواصل نزدیک، سرعت اندازه گیری، و توانایی برای انجام به طور مطلوب تحت عوامل محیطی مختلف بستگی دارد. ابزار تست بر مبنای قیمت آن، ویژگی های ارائه شده ، اندازه، وزن، و سهولت استفاده مقایسه و سنجیده می شود.

تست otdr

سری FHO 5000

دستگاه تست otdr FHO5000

معرفی

سری FHO5000 نسل جدیدی از دستگاه OTDR است که برای شناسایی و بررسی لینک های ارتباطی فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. با محبوبیتی که زیرساخت فیبر نوری در شهرها و کشورها کسب کرده است، شبکه های نوری کوتاه و پراکنده در مکان های مختلف ایجاد شده که جهت سنجش وضعیت آنها به دستگاهی نیاز است که هم مقرون به صرفه باشد و هم دارای عملکرد عالی باشد. دستگاه تست فیبر نوری FHO5000 دقیقاً برای همین نیاز طراحی شده است. این دستگاه با دقت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی به منظور ترکیب کردن تجربه و تکنولوژی که لازمه ی آن تست های دقیق مکانیکی، الکترونیکی، نوری و همچنین اطمینان از کیفیت آن است، تولید می شود. از طرفی، طراحی جدید، FHO5000 را به دستگاهی هوشمندتر و کوچکتر با قابلیت چندمنظوره بودن تبدیل کرده است. این سری از دستگاه های OTDR زمانی که بخواهید لایه پیوند(Link Layer) را در زیرساخت شبکه فیبر نوری شناسایی کنید و یا اقدام به عیب یابی شبکه نمائید، دستیار خوبی برای شما خواهد بود.

سری FHO 3000

دستگاه تست otdr FHO3000

معرفی

وزن کم و ابعاد کاربرپسند FHO3000 این سری از دستگاه های OTDR برند Grandway را بسیار مناسب برای تست فیبر نوری در فضاهای بیرونی کرده است چرا که به راحتی با یک دست قابل حمل است. با استفاده از این دستگاه OTDR قادر خواهید بود لینک فیبر را بصورت دقیق بررسی نمائید. عملیات تست تنها با فشردن یک کلید آغاز شده و به هر کسی اجازه می دهد تست بدون خطا را با این دستگاه تجربه نماید. سهولت استفاده، قیمت پایین، رزولوشن بالا و ابعاد جمع و جور، FHO3000 را به دستگاه تست ایده آل جهت نصب، بهره برداری و نگهداری شبکه های نوری نموده و همچنین موجب صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.

FTB-730 PON FTTx/MDU OTDR

دستگاه تست otdr FTB-730

معرفی

ابزاری کامل برای تکنسین های میدانی که نیاز به تعیین یکپارچه مشخصات splitters در کاربردهای GPON FTTx و MDU.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search