مانیتورینگ شبکه | Network Monitoring

مانیتورینگ شبکه به معنای پایش دائم شبکه است و از مهمترین فعالیت های تیم فناوری هر سازمان محسوب می شود. مانیتورینگ شبکه می تواند باعث صرفه جویی سازمان در زمینه تعمیر و اصلاح شبکه شود. وظیفه اصلی مانیتورینگ جستجوی کامل شبکه برای عیب یابی و رفع مشکلات و همچنین بررسی میزان استفاده هر کاربر از شبکه می شود. با مانیتورینگ می توانید فضاهای اشغال شده توسط ایمیل های اسپم و کاربرانی که بیهوده ایمیل ارسال می کنند را شناسایی کنید و سرورهایی که دچار مشکل شده اند را رفع عیب کنید.

مانیتورینگ شبکه شامل مانیتور کردن تمامی دیوایس هایی مانند Server’s Physical & Virtualization , Router, Switch, Firewall و همچنین سرویس های موجود درشبکه مثل Domain Controller, SQL Server, File Server, DCHP DNS Server, و سایر دستگاه های شبکه می شود. به صورت کلی می توان گفت مانیتورینگ شبکه تمام اجزای شبکه –چه سخت افزاری و چه نرم افزاری- را مورد بررسی دائم قرار می دهد.

مانیتورینگ شبکه | Network Monitoring

انواع مانیتورینگ شبکه:

 1. مانیتورینگ سرورها
 2. مانیتورینگ سرویس ها
 3. مانیتورینگ پهنای باند
 4. مانیتورینگ پایگاه داده
 5. مانیتورینگ سرویس ها و دامین
 6. مانیتورینگ تجهیزات سیسکو

انواع نرم افزارهای مانیتورینگ:

 1. PRTG
 2. CACTI
 3. SOLARWINDS
 4. CISCO PRIME
 5. NET MONITOR FOR EMPLOYEES
 6. WIRESHARK

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search