ONT (Optical Network Terminal)

ONT (Optical Network Terminal)

ONTمودم فیبر نوری

دستگاه ONT فیبر نوری یا Optical Network Terminal که مودم فیبر نوری نیز نامیده می‌شود. این دستگاه با یک کابل فیبر نوری به نقطه پایانی (TP) متصل می‌شود. با این دستگاه می‌توان سیگنال تلویزیون، تلفن و در بازکن را بر روی مودم متصل به OLT نصب و راه اندازی کرد.

برطرف کردن مشکل سرعت اینترنت با دستگاه ONT فیبر نوری فاطر رسانور

اگر با مشکلات اتصال مواجه هستید (مثلاً عدم دسترسی به اینترنت یا سرعت پایین آن)، اولین مرحله عیب یابی این است که سعی کنید رایانه خود را مستقیماً به دستگاه ONT فیبر نوری متصل کنید تا ببینید آیا مشکل برطرف می‌شود یا خیر.

برای انجام این کار، یک کابل شبکه (همچنین به عنوان کابل اترنت / LAN شناخته می‌شود) بگیرید و رایانه خود را به ONT متصل کنید و آن را به درگاه فعال 1 ONT (درگاهی که پهنای باند MyRepublic شما را تامین می‌کند) وصل کنید.

اگر مشکل با اتصال مستقیم به ONT برطرف شود، آنگاه مشکل مربوط به اتصال MyRepublic به محل سکونت شما نیست، بلکه در جایی از تنظیمات شبکه خانگی شما است، یعنی به روتر یا اتصال بی‌سیم یا رایانه شما.

رفع مشکل اینترنت با ont

اگر هنگامی که مستقیماً به مودم متصل هستید، اینترنت وجود ندارد، این مراحل را برای چرخه برق دستگاه دنبال کنید:

 • منبع تغذیه دستگاه ONT فیبر نوری را قطع کنید.
 • حدود 5 دقیقه صبر کنید تا کش داخلی مودم ONT پاک شود.
 • منبع تغذیه ONT را دوباره وصل کنید.
 • توجه داشته باشید!
 • ONT مستقیماً به یک پریز برق موجود در محل شما متصل می‌شود.
 • یک چراغ نشانگر به شما امکان می‌دهد از وجود برق مطلع شوید.
 • در حین کار عادی، چراغ باید روشن باشد.

تفاوت دستگاه ONT فیبر نوری با OLT در چیست؟

هنگامی که اینترنت فیبر را در خانه یا محل کار خود راه اندازی می‌کنید، با لیست گسترده‌ای از اختصارات و تجهیزات برای درک مواجه می‌شوید. در میان این لیست مواردی مانند PON، ONT، OLT، ONU و موارد دیگر وجود دارد.

تلاش برای درک این اختصارات و نحوه کار آن‌ها با هم می‌تواند بسیار دشوار باشد. ما مواردی را که باید بدانید و علت‌ها را مرور خواهیم کرد. به این ترتیب می‌توانید در حین خرید و نصب دستگاه ONT فیبر نوری در فضای خود، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود را بهتر بشناسید.

ما در بخش مقالات خود مطالبی داریم که برخی از دستگاه‌ها و اختصاراتی که باید بدانید را توضیح می‌دهد. اما در این صفحه به OLT و ONT می‌پردازیم که چه هستند و چه کار می‌کنند. با ما همراه باشید:

تفاوت ONT و OLT

ONT چیست؟ | OLT چیست؟

ONT مخفف Optical Network Terminal است. ONT دستگاهی است که به عنوان نقطه پایانی زنجیره مخابراتی PON در محل شما عمل می‌کند. مخفف دیگری که باید بدانید ONU است که مخفف Optical Network Unit است. ONU و ONT اغلب به جای هم استفاده می‌شوند. کم و بیش همینطور هستند. به عبارت ساده، یک ONT/ONU به تجهیزات سمت کاربر اشاره دارد.

OLT این کلمه مخفف Optical Line Terminal است. OLT دستگاهی است که به عنوان نقطه پایانی ISP شما در شبکه نوری غیرفعال (PON) عمل می کند و در مرکز مخابرات یا اتاق سرور یک ساختمان نصب میشود. OLT همچنین رابط بین PON و شبکه اصلی ISP شما را فراهم می کند. به زبان ساده، OLT تجهیزات ISP است.

حال که با تعاریف دستگاه ONT فیبر نوری و OLT آشنا شدیم بهتر است تفاوت این دو دستگاه را با مقایسه کاربردشان بیان کنیم.

کاربرد ONT :

 • ONT/ONU دستگاهی است که در خانه یا محل کار شما وجود دارد.
 • ONT به عنوان یک مودم نوری عمل می‌کند و از طریق یک کابل فیبر نوری با ISP شما ارتباط برقرار می‌کند.
 • مودم ONT داده‌های کاربر را در کانال بالا به OLT می‌فرستد و داده‌ها را در کانال پایین دریافت می‌کند.
کاربرد ONT

کاربرد OLT

 • اطلاعات در بالا دست و پایین دست را کنترل میکند. کانال بالا انواع مختلف داده و ترافیک صوتی را از کاربران به ISP منتقل می‌کند. کانال پایین‌ چیزی است که ترافیک داده، صوتی و تصویری را دریافت می‌‌کند و آن را به همه دستگاه‌های ONT موجود در شبکه شما ارسال می‌کند.
 • سیگنال‌های استاندارد مورد استفاده توسط سرویس فیبر نوری (FiOS) را به فرکانس و فریم مورد استفاده توسط یک سیستم PON تبدیل می‌کند.
 • چندین سیگنال آنالوگ یا دیجیتال را که در یک سیگنال ترکیب می‌شوند (به نام مالتی پلکس) که بین دستگاه‌های تبدیل ONT اتفاق می‌افتد، هماهنگ می‌کند.

امروز می‌توانید شبکه فیبر خود را با ارائه راه حل‌های 10G PON ONT/ONU Hitron افزایش دهید. رابط فیبر 10 گیگابیتی PON Hitron یک دستگاه پرقدرت است که سرعتی تا 10 گیگابیت بر ثانیه در پایین دست و بالادست ارائه می‌دهد. این باعث می‌شود که دانلود و آپلود محتوا بسیار سریع باشد که بسیار مفید است.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search