سوئیچ شبکه

وظیفه سوئیچ شبکه اتصال تجهیزات داخل شبکه همچون کامپیتور، پرینتر و سرور به یکدیگر است. سوئیچ امکان اشتراک گذاری اطلاعات و برقراری ارتباط در شبکه را فراهم می کند و با اشتراک گذاری اطلاعات و اختصاص دادن منابع یک شبکه باعث صرفه جویی در هزینه ها و افزایش بهره وری شبکه می گردد. از دیدگاه قابل مدیریت بودن، سوئیچ های شبکه به سه دسته طبقه بندی می شوند: سوئیچ های غیر مدیریتی، سوئیچ های مدیریتی و سوئیچ های تحت شبکه (هوشمند).

از دیدگاه معماری و طراحی شبکه سوئیچ ها به سه لایه core، distribution و access تقسیم می شود. لازم به ذکر است که بسته به اندازه و کاربری شبکه انواع مختلف سوئیچ می تواند در یکی از این سه لایه مورد استفاده قرار بگیرد. لازم به ذکر است که سوئیچ های مختلف را می توان بسته به اندازه شبکه در یکی از این سه لایه مورد استفاده قرار داد و این سه لایه دسته بندی معماری سوئیچ ها در شبکه است و نه دسته بندی مدل های مختلف سوئیچ.

شرکت فاطر با پشتوانه تجربیاتی که به واسطه انجام پروژه های بزرگ و کوچک در داخل کشور و منطقه خاورمیانه داشته است توانایی دارد تا سوئیچ های مناسب این سه لایه را برای شبکه های گوناگون از برندهای مختلف و معتبر سراسر دنیا برای کارفرمایان محترم فراهم کرده و در داخل شبکه راه اندازی کند.

سوئیچ شبکه

سوئیچ های Core

سوئیچ Core شبکه

سوئیچ Core یک سوئیچ با ظرفیت بالا است که به طور کلی در ستون فقرات یا هسته فیزیکی یک شبکه قرار دارد. سوئیچ core به عنوان دروازه شبکه گسترده (WAN) یا اینترنت استفاده می کند، در واقع این سوئیچ نقطه تجمیع نهایی را برای شبکه فراهم می کنند و به ماژول های جمع آوری چندگانه اجازه می دهد تا با هم کار کنند.

سوئیچ های Distribution

سوئیچ distribution شبکه

همانطور که از نام این سوئیچ مشخص است از آن در لایه distribution استفاده می شود و نقطه اتصال سوئیچ core در رده بالا به سوئیچ Access است. سوئیچ distribution به عنوان پلی بین سوئیچ لایه core و سوئیچ لایه Access عمل می کند. علاوه بر این، سوئیچ لایه distribution اطمینان حاصل می کند که بسته ها یا همان پکت های داده به صورت پیوسته بین VLAN و Subnet در شبکه سازمانی تبادل داشته باشند. یک سوئیچ distribution به طور معمول می تواند با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه فعالیت کند.

سوئیچ های Access

سوئیچ Access شبکه

سوئیچ Access در لایه دسترسی فعالیت می کند. این سوئیچ برای اتصال بیشتر دستگاه ها به شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه به طور معمول دارای پورت های زیاد با ظرفیت بالا است. این سوئیچ ها اغلب در دفاتر، اتاق های سرور کوچک و مراکز تولید محتوا استفاده می شود. سوئیچ مدیریتی و سوئیچ غیر مدیریتی هر دو می توانند به عنوان سوئیچ Access فعالیت داشته باشند.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search