Fiber Optic Patch Panel | پچ پنل فیبر نوری

Fiber Optic Patch Panel | پچ پنل فیبر نوری

پچ پنل فیبر نوری بر اساس نوع آداپتورها و نحوه ی دسترسی، دارای انواع مختلفی است. آداپتور های درون پچ پنل های فیبر نوری می توانند به شکل های مختلف FC، LC و SC و از نوع simplex و duplexباشند. در اغلب پچ پنل های فیبر نوری، تمامی آداپتورها یکسان هستند اما اگر بیش از یک نوع کانکتور فیبر نوری استفاده شده باشد، ممکن است نیاز باشد از پچ پنل هایی با آداپتور های هایبرید استفاده شود. این نوع از آداپتورها می توانند برای اتصال انواع کانکتور به کابل های فیبر نوری بکار گرفته شوند.

معمولاً در شبکه های بزرگ از patch panel های ماژولار استفاده می شود چرا که می توان به وسیله ی آنها پورت های مختلف و حتی انواع فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد را در کنار هم قرارداد. نوع و تعداد آداپتورهای پچ پنل، ظرفیت آن را مشخص می کند زیرا آداپتورها از لحاظ ابعاد دارای اندازه های متفاوتی هستند.

قیمت پچ پنل ها با توجه به ظرفیت آن، تعداد آداپتور، نوع آدپتور و همچنین کیفیت بدنه آنها متفاوت خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است کاربران باید با مقایسه انواع مختلف پچ پنل و در نظر گرفتن نیاز ، محصول مناسب را انتخاب کنند.

انواع پچ پنل فیبر نوری

پچ پنل فیبر نوری  12 پورت duplex

پچ پنل 12 پورت duplex

مشخصات کلی

پچ پنل 12 پورت duplex برای دسته بندی و فیوژن کابل فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که با قرار دادن یک کاست در داخل آن می توان به راحتی کابل های فیبر نوری ورودی را آرایش کرد. این پچ -پنل از نوع rack-mount است و به علت طراحی سینی کشویی آن، در زمان نگهداری یا برای استفاده از پورت های خالی آن نیازی نیست آن را کاملاً از رک جدا کنید.

پچ پنل فیبر نوری  24 پورت duplex

پچ پنل 24 پورت duplex

مشخصات کلی

پچ پنل 24 پورت duplex از نوع rack-mount است و برای مدیریت و آرایش فیبر نوری قبل از اتصال به دستگاه های اکتیو مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی rack-mount این پچ پنل به همراه سینی کشویی، باعث شده برای استفاده های بعدی از پچ پنل دیگر نیازی نباشد تا آن را به صورت کامل از رک جدا کرد.

پچ پنل 144 پورت سیمپلکس فیبر نوری

پچ پنل 144 پورت Simplex

مشخصات کلی

پچ پنل 144 پورت simplex به منظور آرایش و دسته بندی کابل های فیبر نوری با تعداد مشترک بالا کاربرد دارد. همچنین این پچ پنل مناسب شبکه هایی است که در آینده به صورت مداوم گسترش پیدا می کنند چرا که به واسطه تعداد بالای پورت توانایی افزاریش کاربران آن به راحتی امکان پذیر است.

نصب و راه اندازی پچ پنل فیبر نوری

از پچ پنل برای مرتب سازی کابل های پیگتیل و اسپلیتر ها استفاده می شود. این کابل ها پس از مرتب سازی در پچ پنل داخل رک قرار می گیرند. در ویدئوی زیر نوع استفاده و شیوه نصب و راه اندازی پچ پنل را مشاهده خواهید کرد.

راهنمای خرید انواع پچ پنل فیبر نوری

پچ پنل های فیبر نوری تنوع مختلفی دارند و هر کدام برای شرایط و نیاز های گوناگون کاربرد دارند بنابراین مهم است قبل از خرید نیاز های شبکه و شرایط دیتا سنتر خود را به خوبی بررسی کنید و سپس به خرید پچ پنل مناسب اقدام کنید.

ظرفیت پچ پنل

ظرفیت پچ پنل از موارد بسیار مهمی است که باید هنگام خرید خوب به آن دقت کنید. بسته به تعداد کاربران شما ممکن است تمام پورت های یک پچ پنل مورد استفاده شما قرار نگیرند ولی شما می توانید از پورت های خالی برای گشترش شبکه در آینده از آنها استفاده کنید. بنابراین در هنگام انتخاب پچ پنل مناسب حتماً به نیاز های روز و آینده دقت کنید.

اندازه رک

مسئله بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد اندازه رک می باشد و کاربر باید از پچ پنلی استفاده کند که منتاسب بوده و قابل نصب در رک باشد. به عبارت دیگر اندازه یونیت رک را قبل از خرید پچ پنل باید بررسی کرد، در غیر این صورت پچ پنل داخل رک قابل نصب نخواهد بود.

شرکت فاطر رسانور مجری طرح های مبتنی بر فیبر نوری قابلیت پشتیبانی و ارائه محصولات مرتبط با این زیرساخت را متناسب با نیاز شما دارا می باشد. برای کسب اطلاع از محصولات شرکت با بخش فروش تماس بگیرید.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search