تجهیزات برودبند

شبکه PON یک فناوری ارتباطی است که برای برقراری ارتباط بین دفتر مرکزی تا کاربر از فیبر نوری استفاده می کند. نحوه طراحی و معماری point to multipoint این شبکه به گونه ای است که یک OLT با یک رشته کابل feeder به اسپلیتر پسیو فیبر نوری متصل می گردد و از آنجا از طریق ONTهای متعدد تا 128 کاربر را پشتیبانی کند. همین امر موجب کاهش میزان کابل کشی فیبر نوری به میزان قابل توجهی می شود. در دو سر یک شبکه PON از دو دستگاه گیرنده و فرستنده OLT در ابتدای مسیر و ONT در انتهای مسیر استفاده می شود. نوع فناوری بکار رفته در OLT و ONT ها به گونه ای است که از آنها می توان در داخل یک شبکه پسیو استفاده کرد به این معنا که سوئیچ ها در هر سه لایه core، distribute و access شبکه حذف می گردد که خود موجب کاهش هزینه ساخت و نگهداری شبکه می گردد.

تجهیزات broadband

OLT

( Optical Line Terminal ) OLT ‏ به عنوان یکی از اجزای اصلی سیستم PON وظیفه ی تبدیل سیگنال های الکتریکی به سیگنال های نوری و ارسال به ONT ها را بر عهده دارد. شرکت فاطر در پروژه های خود از OLT هایی استفاده می کند که دارای ویژ گی هایی همچون قابلیت بکار گیری در سناریو های مختلف و نصب آسان و ساده هستند. این قابلیت های به علاوه مشخصات فنی خاص هر دستگاه باعث شده هزینه های مربوط به مهندسی شبکه کاهش پیدا کند.

انواع OLT
انواع تجهیزات broadband ، OLT

ONT

ONTهمراه با OLT در شبکه FTTH استفاده می شود. این دستگاه با داشتن پورت داده، صوت (تلفن)، CaTV و اترنت امکان ارسال و دریافت سیگنال های مختلف را فراهم می کند. شاخصه مهم تمام محصولات ONT مورد استفاده شرکت فاطر در پروژه های گوناگون قابلیت plug and play و مصرف انرژی پایین است که به همراه ویژگی های منحصر به فرد هر محصول می توان از آنها برای رفع نیازهای مختلف استفاده کرد.

انواعONT
انواع تجهیزات broadband ، ONT

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search