باکس های فیبر نوری

باکس های فیبر نوری

از انواع باکس فیبر نوری به منظور مدیریت و محافظت کابل‌های فیبر نوری در مبدا و مقصد کابل کشی شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شود. علاوه بر حفاظت در برابر عوامل بیرونی، استفاده از باکس های فیبر نوری این امکان را به شما می‌دهد تا در آینده برای نگهداری و توسعه شبکه به تارهای فیبر نوری و سایر تجهیزات استفاده شده دسترسی داشته باشید.

باکس‌های فیبر نوری در اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. از باکس‌های فیبر نوری همچنین در انواع پروژه های FTTx برای کابل کشی فیبرهای نوری و مدیریت کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌شود. در شرایط خاص می‌توان این باکس ها را به عنوان اندازه کوچک پچ پنل فیبر نوری در نظر گرفت.

باکس فیبر نوری

انواع باکس فیبر نوری

امروزه انواع مختلفی از باکس های توزیع فیبر نوری (OTO، ODF، FAT و... ) با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی در دسترس هستند که هر کدام از آن‌ها برای استفاده در پروژه‌های مختلفی مناسب‌اند. نام و شماره مدل این باکس‌ها با طراحی و ایده سازنده‌های مختلف متفاوت است.

انواع باکس فیبر نوری

اما اگر بخواهیم آن‌ها را به طور کلی دسته‌بندی کنیم؛ متداول‌ترین نوع باکس های فیبر نوری بر اساس تعداد پورت عبارت‌اند از:

  • باکس 2 پورت فیبر نوری
  • باکس 4 پورت فیبر نوری
  • باکس 8 پورت فیبر نوری
  • باکس 12 پورت فیبر نوری
  • باکس 24 پورت فیبر نوری
  • باکس 48 پورت فیبر نوری

ویژگی‌های باکس فیبر نوری

باکس فیبر نوری با توجه به مدل و ظرفیت شامل بخش‌های مختلفی از جمله پوسته، سطوح مختلف برای قرار‌گیری اسپلیتر و مدیریت کابل‌ها و اتصال‌ها، یونیت نگهدارنده کابل، محل قرار گیری آداپتور و ورودی و خروجی کابل فیبر نوری و ... هستند.

علاوه بر این، از دیگر ویژگی های باکس فیبر نوری که باید به آن توجه کنید می‌توان به کاربری Indoor یا Outdoor باکس فیبر اشاره کرد. به دلیل بالا بودن تاثیر عوامل خارجی در کاربری‌های Outdoor باید به عدم نفوذ آب و گرد و خاک به داخل باکس دقت بیشتری داشته باشید.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search