راهکار کابل کشی فرستنده گیرنده CFP و 100G QSFP28

امتیاز به این مطلب
(1 نظر)

تا پایان سال 2016، اترنت 100G بطور گسترده و قابل توجهی در مکان های مختلف از جمله دیتاسنترها راه اندازی شده است. بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات شبکه ترغیب به تولید دستگاه های 100G مانند ماژول QSFP28 و CFP شده و به کمک این دستگاه ها شبکه ی با عملکرد بهتر را فراهم می کنند. در این مقاله به این دو ماژول و راهکارهای کابل کشی آنها پرداخت شده است.

CFP

در میان تولیدات رقابتی که توسط MSA مشخص شده بود، CFP اولین نسل فرستنده گیرنده های 100G است که بعد از اینترفیس SFP طراحی شد اما بطور قابل توجهی برای پشتیبانی از 100G بزرگ بودند. همانطور که می دانیم CFP های اورجینال دارای ابعاد بزرگی هستند و به منظور پاسخگویی به نیاز دیتا سنترها برای داشتن عملکرد و تراکم بالاتر، CFP2 وCFP4 که از نظر ابعاد 2/1 و 4/1 CFP های اورجینال هستند روانه ی بازار شدند. معمولاً از CFP/CFP2/CFP4 که در دو نوع 100GBase-SR10 و 100GBase-LR4 موجود هستند استفاده می شود.

فرستنده گیرنده های 100G

QSFP28

این ماژول از آخرین تجهیزات 100G و راهکای پرسرعت و با تراکم بالا بوده که در زمینه مخابرات، دیتاسنترها و بازار شبکه کاربرد دارد. این ماژول از چهار کانال 25G برای پاسخگویی به نیاز اترنت 100G بهره می گیرد. 100GBase-SR10 و 100GBase-LR4 دو نوع اصلی ماژول QSFP28 می باشند.

تجهیزات 100G

راهکار کابل کشی 100GBase-SR10

100GBase-SR10 CFP ازکابل MPO 24 رشته ی برای اتصال استفاده می کند.( 10 Tx و 10 Rx با ارائه 10G در هر خط، 4 کانال بلا استفاده) این سیستم می تواند از مسافت 100 متر در کابل فیبر OM3 و 150 متر در OM4 پشتیبانی نماید. 100GBase-SR10 می تواند در حالت 10×10 گیگا بیت اترنت در امتداد کابل های ریبون به کابل های breakout داپلکس برای اتصال به ده اینترفیس نوری 10GBase-SRاستفاده شود.

کابل کشی 100GBase-SR10

راهکار کابل کشی 100GBase-SR4

همانند 100GBase-SR10، 100GBase-SR4 QSFP28 نیز از فیبر مالتی مد OM3 وOM4 با لیزر بهینه سازی شده استفاده می نماید. اما 100GBase-SR4 QSFP28 از کابل ترانک 12f MPOجهت اتصال بهره می گیرد ( 4 Tx و 4 Rx ، 4 کانال میانی بلا استفاده) که استفاده ی مجدد از متعلقات فیبر 40GBase-SR4 در صورت آپگرید از شبکه 40G به 100G را امکان پذیر می نماید.

کابل کشی 100GBase-SR4

راهکار کابل کشی 100GBase-LR4

100GBase-LR4 CFP و 100GBase-LR4 QSFP28 هر دو دارای کانکتور LC هستند. این راهکار از فناوری WDM برای دستیابی به انتقال 100G بر روی کابل فیبر duplex LC سینگل مد و در مسافت 10 کیلومتر بهره می گیرد.

کشی 100GBase-LR4 منبع مقاله

دسترسی سریع

بلاگ

ساختمان مرکزی شرکت

مستقر در خیابان دماوند-بین چهارراه آیت و خاقانی-روبروی ایستگاه BRT ابوریحان -پلاک 499

تلفن

021-77959684-5 | 021-73065000
واحد بازرگانی : 4-73065111-021

شبکه های اجتماعی

Search