دوشنبه, 28 شهریور 1401 16:12

با گسترش فیبر نوری به کاربران این امکان را می دهیم از چند صد برابر شدن سرعت اینترنت لذت ببرند

امتیاز به این مطلب
(0 کاربر)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد زمانی تا خانه مردم فیبرنوری کشیده شود این امکان به مشترکان داده می‌شود تا از طریق وای‌فای به تلفن‌همراه خود متصل شده و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرد.

این سازوکار روز دوشنبه هفتم شهریور در حاشیه افتتاح خط تولید و مراکز تحقیقات شش شرکت حوزه فناوری و دانش بنیان در منطقه ویژه پیام در جمع خبرنگاران بیان شد، ده‌ها پروژه رسمی در حوزه فناوری و ارتباطات در کشور به بهره‌برداری می‌رسد که اتصال چهارصد روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی تعداد زیادی سایت 5G و افتتاح پروژه‌های فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها همه و همه بخشی از آن‌ها خواهد بود.

در منطقه ویژه اقتصادی پیام شاهد افتتاح چندین خط تولید محصولات شرکت‌های ایرانی خواهیم بود که عمده تولیدات آن‌ها در زمینه فیبر نوری و مخابرات خواهد بود، در کشور ظرفیت بسیار خوبی در جهت تولید تجهیزات مرتبط با حوزه فناوری داریم که بسیاری از شرکت‌های فعال در این بخش ظرفیت صادرات را نیز داشته و باید از آن‌ها حمایت گردد.

راهبرد دولت سیزدهم ایجاد شبکه پرسرعت و ایمن برای تمام مردم است که تلاش خود را در این زمینه چندین برابر کرده و مهم‌ترین اتفاقی که باید برای افزایش سرعت شبکه ایجاد گردد، اجرای طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست که از طریق آن فیبر نوری با سرعت نامحدود به همه منازل شرکت‌ها و کسب‌وکارها ورود پیدا می کند.

همچنین بیان کرد این کار شروع‌شده و با فراگیر شدن آن سرعت اینترنت چند صد برابر خواهد شد زمانی‌که فیبر نوری به خانه‌های مردم راه پیدا کند به‌راحتی اتصالات انجام‌گرفته و از سرعت بالای اینترنت لذت خواهند برد شبکه تلفن‌همراه، ارتقاء شبکه تلفن‌همراه نیز در دست بررسی است و در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم هشتاد درصد خانوار ایرانی به فیبر نوری دسترسی پیدا کنند.

خبرگزاری ایسنا

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

نماد اعتماد

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

Search