سه شنبه, 02 شهریور 1400 13:59

فیبر نوری و نسل جدید اینترنت

امتیاز به این مطلب
(1 نظر)

به گزارش Sky news " "دانشمندان ژاپنی موسسه ملی اطلاعات و فناوری های ارتباطی (NICT) با ارتقاء اجزاء شبکه در سکوت سرعت اینترنت را شکستند .

در این فناوری برای اولین بار از فیبر نوری چهار هسته ایی استفاده شده، برای افزایش ظرفیت کابلهای فیبر نوری چهار لوله حلقه ای شیشه ای را به آنها افزودند تا سیگنالها به طول موج های مختلفی تقسیم شوند و بتوانند به طور همزمان به سمت مقصد حرکت کنند .این روش به خصوص برای انتقال داده در مسافت های طولانی کاربرد دارد.لازم به ذکر است فیبر نوری فناوری مورد استفاده برای انتقال اطلاعات به صورت پالس نور می باشد.

رکورد سریع ترین اینترنت دنیا قبلا در ماه اوت 2020 با نرخ 179 ترابیت بر ثانیه توسط دانشمندان بریتانیایی و ژاپنی ثبت شده بود.اما این رکورد جدید ثبت شده دو برابر رقم قبلی ست با سرعت 319 ترابیت بر ثانیه می باشد که تمامی شبکه های استاندارد را پشتیبانی خواهد کرد. این فیبر قادر خواهد بود از نسل های بالاتر از 5G نظیر 6G و حتی بیشتر نیز پشتیبانی کند.

به گزارش:خبرگزاری تحلیل بازار

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search