یکشنبه, 21 تیر 1394 10:46

راهکار شبکه FTTX

امتیاز به این مطلب
(2 کاربر)

(Fiber To The X) FTTX ‏ یک واژه ی جمعی برای ارائه ی توپولوژی های مختلف فیبر نوری می باشد که با توجه به محل ترمینال شدن فیبر طبقه بندی شده اند. فیبر نوری در حال حاضر برای قسمت هایی از شبکه در فواصل طولانی استفاده می شود، اما کابل کشی فلزی به طور سنتی برای امتداد از تجهیزات مخابراتی به مشتری استفاده می شود. راهکار شبکه FTTX مقادیر مختلفی از فاصله را پوشش می دهد.
می توانید مقایسه گرافیکی رایج ترین توپولوژی های FTTX را در تصویر مشاهده کنید.

‎(Fiber To The Node)‎ FTTN

‎(Fiber To The Node)‎ FTTN یا Fiber To The Neighbourhood ، فیبر نوری در یک قفسه که ممکن است به اندازه چند مایل از محل مشتری فاصله داشته باشد ترمینال می شود. کابل کشی از قفسه خیابان تا محل مشتری معمولا مسی می باشد.

(Fiber To The Curb)‎ FTTC

(Fiber To The Curb)‎ FTTC‏ یا Fiber To The Cabinet خیلی شبیه به FTTN می باشد با این تفاوت که قفسه خیابان به محل کاربر نزدیکتر است و کابل کشی فیبر نوری معمولا در طول 300 متری از محل مشتری ترمینال می شود. FTTC دارای محدوده ای برای تکنولوژی های مسی با پهنای باند بالا مانند اترنت سیمی یا IEEE 1901 شبکه خطوط برق و تکنولوژی Wi-Fi بی سیم می باشد. FTTC گاهی اوقات ‎(Fiber To The Pole)‎ FTTP نامیده می شود که منجر به اشتباه شدن با سیستم مجزای Fiber To The Premises می شود.

(Fiber To The Building)‎ FTTB

(Fiber To The Building)‎ FTTB ‏ یا Fiber To The Basement، کابل کشی فیبر نوری در ساختمانی ترمینال می شود که معمولا دارای چند واحد است. تحویل سرویس به واحد های فردی از پایانه ممکن است از طریق چند روش صورت گیرد.

 راهکار شبکه FTTX  | اجرای FTTH | تجهیزات FTTH | FTTB

(Fiber To The Home)‎ FTTH

‎(Fiber To The Home)‎ FTTH کابل کشی فیبر نوری در خانه یا شرکت افراد برای مثال در یک جعبه بر روی دیوار خارج خانه ترمینال می شود.

(Fiber To The Premises)‎ FTTP

‎(Fiber To The Premises)‎ FTTP برای در برگرفتن FTTH و FTTB با هم استفاده می شود. یا گاهی برای نشان دادن یک شبکه فیبر نوری خاص شامل خانه و شرکت باهم استفاده می شود.

(Fiber to The Desktop)‎ FTTD

‎(Fiber to The Desktop)‎ FTTD شامل اتصالات فیبر نوری از اتاق کامپیوتر اصلی تا یک ترمینال یا مدیاکانورتور فیبر نوری نزدیک میز کاربر می باشد.

(Fiber To The telecome - Enclosur / Fiber To The Zone)‎ FTTZ / FTTE

‎(Fiber To The telecome - Enclosur / Fiber To The Zone)‎ FTTZ / FTTE یک شکلی از کابل کشی تشکیل شده است که به طور معمول در شبکه های محلی شرکت استفاده می شوند. که در آن فیبر برای اتصال اتاق تجهیزات کامپیوتر اصلی تا یک محفظه نزدیک به میز یا ایستگاه کاری استفاده می شود. FTTE و FTTZ با وجود شباهت در نام به عنوان بخشی از تکنولوژی های گروه FTTX در نظر گرفته نشده اند.

انجمن های FTTH اروپا، شمال آمریکا، آسیا و اقیانوسیه بر سر تعاریفی برای FTTH و FTTB موافقت کرده اند. تعاریف استاندارد برای شرایط دیگر هنوز ثابت نشده است.

درج دیدگاه

قبل از ثبت دیدگاه از تکمیل فیلد های ستاره دار (*) مطمئن شوید.

شماره تماس : 02173065000
Toggle Bar

دسترسی سریع

اصطلاحات

اطلاعات تماس

خیابان دماوند-بین چهارراه آیت و خاقانی-جنب تالارسفیران-پلاک 499-طبقه 2-واحد2 تلفن 5-77959684-021

Search