مشاوره و طراحی اکتیو شبکه AON | PON | FTTH | FTTx

طراحی شبکه های مبتنی بر فیبر نوری بر اساس راهکارهای معماری AON، PON یا هیبریدی انجام می شود. شرکت فاطر رسا نور با در اختیار داشتن تیم مجرب در بخش اکتیو، توپولوژی و طراحی شبکه را پس از انتخاب مناسب ترین راهکار بر اساس نیاز هر پروژه تعریف می کنند. این توپولوژی شامل مباحثی همچون نامگذاری ها، IP Plan ، Routing Plan، QOS ، STP،Vlaning Designو ... می شوند که در قالب دو سند با استانداردهای (HLD) High level design و (LLD) Low level design در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد.

سند HLD به صورت ساده نویسی تنظیم شده و به طوری که برای کارفرمایان قابل درک باشد به آنها ارائه می گردد. سرفصل های سند HLD شامل اهداف پروژه، تیم و محل پروژه، مدیریت و مانیتورینگ سیستم و ... می شود. در سند LLD تمام سرفصل های سند HLD به تفضیل و با جزئیات المان های طراحی توضیح داده خواهد شد. سند LLD شامل دیاگرام ها، متدها و روابط بین این دیاگرام ها و بخش های مختلف یک شبکه است.

مراحل مشاوره و طراحی اکتیو انواع شبکه

مشاوره  اجرای انواع شبکه ها

مشاوره اجرای انواع شبکه ها

کارشناسان شرکت فاطر با در نظر گرفتن نوع معماری شبکه و نیازها و امکانات پروژه طرح پیشنهادی خود را در قالب دو سند HLD و LLD به صورت کلی و جزئی به کارفرمایان عرضه می کنند. سر فصل های این دو سند شامل اهداف پروژه، تیم و محل پروژه، مدیریت و مانیتورینگ سیستم و ... می شود. سند HLD( High level design) نگرشی کلی از سیستم را ارائه داده و با ساده نویسی آن را برای کارفرمایان قابل درک و محسوس می کند. در این سند کلیه پلت فرم ها، سیستم ها، تجهیزات، سرویس ها و فرآیند موجود در پروژه به اختصار و با زبانی ساده تشریح خواهد شد.

سند LLD بر اساس سند HLD تنظیم می گردد، با این تفاوت که این سند جزئیات دقیق و فنی پروژه را به دقت مشخص می کند. در این سند ساختار شبکه به صورت کاملاً فنی شرح داده شده است و محتوای آن شامل اطلاعات قراردادی پروژه و مستندات وابسته، توپولوژی های شبکه، بلوک های شبکه (اینترنت، تلفن، دیتاسنتر و ...)، نام گذاری ها، آدرس دهی ها و ... می شود. شرکت فاطر رسا نور با پشتوانه سالها تجربه در زمینه طراحی و اجرای شبکه های فیبر نوری آمادگی کامل دارد تا مشاوره های لازم را در جهت طراحی شبکه های مختلف مبتنی بر فیبر نوری به شما ارائه دهد.

طراحی انواع شبکه ها

طراحی انواع شبکه ها

طراحی شبکه های مبتنی بر فیبر نوری بر اساس راهکارهای معماری AON، PON یا هیبریدی انجام می شود. شبکه (active optical network)AONسیستم نوری است که تجهیزات مورد استفاده در آن مانند روتر و سوئیچ ها برای توزیع و جمع آوری سیگنال ها نیاز به برق دارند و ساختار آن به صورت PTP است. شبکه PON(Passive optical network) دارای ساختار PMP است و انواع سرویس های پهن باند را بر بستر فیبر نوری به کاربران ارائه می دهد. معماری شبکه هیبرید نیز از هر دو معماری AON و PON به صورت همزمان استفاده می کند.

شرکت فاطر با در اختیار داشتن تیم مجرب در بخش اکتیو توپولوژی و طراحی شبکه را پس از انتخاب مناسب ترین راهکار بر اساس نیاز هر پروژه تعریف می کند. این توپولوژی شامل مباحثی همچون نامگذاری ها، IP Plan ، Routing Plan، QOS ، STP،Vlaning Designو ... می شوند. کارشناسان شرکت فاطر رسا نور با بررسی این موارد و در نظر گرفتن مباحث دیگری همچون امکان گسترش شبکه، امنیت و مانیتورینگ شبکه طرح خود را در قالب دو سند HLD و LLD به کارفرمایان ارائه می دهند.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search