مشاوره و طراحی زیرساخت شبکه فیبر نوری | شبکه مس | شبکه های ترکیبی

در اختیار داشتن شبکه فیبر نوری پایدار و قدرتمند نیازمند ایجاد زیرساختی است که در آن مولفه های مختلف پیش بینی شده باشد. پیش بینی گسترش شبکه فیبر نوری، ایجاد کاربران جدید و قابلیت ارائه یک سرویس جریان ضعیف جدید باید در طراحی بخش زیرساخت لحاظ گردد. دسترسی آسان به پورت ها، نُودها و ... از دیگر فاکتورهای طراحی دقیق زیرساخت یک شبکه می باشد تا نظارت شبکه، مدیریت آن و انجام اعمال نگهداری در آینده به سهولت انجام گیرد. همچنین در هنگام طراحی زیر ساخت باید امنیت فیزیکی کل شبکه در برابر عوامل مختلف تضمین گردد. شرکت فاطر رسا نور با سابقه اجرایی طولانی در طراحی پروژه های عظیم مسکونی، اداری-تجاری، بیمارستانی، شهرکی و هتلی توانسته تیم تخصصی و کار آمدی را در بخش پسیو گردآوری کند که در دپارتمانی مجزا مشغول به فعالیت هستند و قادرند با مطالعه شرایط هر پروژه و پیش بینی و در نظر گرفتن متغیرهای گوناگون هر پروژه، در طراحی بخش پسیو پروژه به مشتریان خود مشاوره لازم را ارئه دهند. در این مسیر به منظور ایجاد زیرساخت فیبر نوری، پس از مطالعه و بررسی دقیق وضعیت پروژه، مشاوره پسیو فاطر در قالب طرح پیشنهادی به کارفرما ارائه می گردد.

مراحل مشاوره و طراحی پروژه های فیبر نوری و مس

مشاوره زیرساخت شبکه فیبر و مس

کارشناسان شرکت فاطر با برگزاری جلسات متعدد با کارفرمایان و دریافت اطلاعات و نیازمندی های پروژه مشاوره خود را در قالب طرحی ارائه می دهند که قابلیت رفع نیاز های امروز و آینده پروژه را داشته باشد. در این مرحله اطلاعات زیر ساختی پروژه و همچنین نیازمندی ها و درخواست های کارفرما دریافت می شود. اطلاعاتی نظیر کاربری ساختمان، تعداد طبقات، تعداد واحد ها، مشاعات و ...، سرویس های مورد نیاز مانند اینترنت، درب بازکن تصویری چند منظوره، CCTV، VoIP، IPTV، خانه هوشمند، MPLS، ATM ، ... و پهنای باند مورد نیاز برای استفاده از سرویس ها. پس از دریافت اطلاعات کارشناسان شرکت فاطر به تجزیه و تحلیل این اطلاعات می پردازند تا بهترین و مناسب ترین راهکار را در نحوه اجرای زیرساخت انتخاب کنند.

طراحی زیرساخت شبکه فیبر و مس

برای طراحی یک شبکه قدرتمند فیبر نوری باید موارد مختلفی را مد نظر قرار داد. مولفه هایی مانند توسعه پذیری، دسترسی آسان، امنیت فیزیکی شبکه و ... که تمام این موارد باید در طراحی بخش پسیو لحاظ گردد تا شبکه فیبر نوری زیرساخت لازم در جهت ارائه سرویس های جریان ضعیف مورد نیاز را در اختیار داشته باشد . شرکت فاطر رسا نور با پشتوانه طراحی و اجرای پروژه های زیرساخت فیبر نوری در سراسر کشور قادر است طرح پیشنهادی خود را پس از بررسی و مطالعه پروژه به کارفرما ارائه دهد.

پس از دریافت و تجزیه و تحلیل داده ها، کارشناسان شرکت فاطر رسا نور شروع به طراحی زیرساخت پروژه در بخش های مختلف می کنند. در این مرحله ابتدا طراحی زیرساخت جهت نصب دیتاسنتر و چینش رک ها و همچنین طراحی زیر ساخت اتاق مانیتورینک، NOC و اتاق باطری مطابق با استانداردهایی همچون عدم قرار گیری در کنار ژنراتور، فاضلاب و عدم قرار گیری با دیتا سنتر در یک اتاق و ... مناسب با نیاز پروژه انجام می شود. سپس با تعیین نوع، متراژ و مسیر کابل ها ، فضاهای ارتباطی همچون رایزرها، لدر، سینی گذاری و لوله گذاری ها طراحی می شود. پس از این مرحله زیرساخت لازم برای دریافت سرویس ها در داخل مشاعات و واحدها نیز طراحی می گردد. پس از پایان کار طراحی پروژه با در نظر گرفتن تمامی امکانات و سرویس ها ماحصل کار در قالب سند و طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات به مشتری ارائه می گردد.

دسترسی سریع

بلاگ

ساختمان مرکزی شرکت

مستقر در خیابان دماوند-بین چهارراه آیت و خاقانی-روبروی ایستگاه BRT ابوریحان -پلاک 499

تلفن

021-77959684-5 | 021-73065000
واحد بازرگانی : 4-73065111-021

شبکه های اجتماعی

Search