آشنایی با شبکه PoE

امتیاز به این مطلب
(1 نظر)

با توسعه سریع شبکه، انواع تکنولوژی ها به وجود آمده است. در سال 2003، فن آوری شبکه PoE (توان برروی اترنت) استاندارد سازی شد. در حال حاضر به طور گسترده ای در شبکه های محلی بی سیم (LAN)، دوربین های IP و تلفن VoIP (صدا روی پروتکل اینترنت) استفاده می شود. PoE به کابل اجازه ی هدایت برق و سیگنال داده ها را می دهد. جریان الکتریکی عملکرد دستگاه را پشتیبانی می کند و تا حد زیادی میزان سیم مورد استفاده برای نصب و راه اندازی شبکه کاهش می یابد. بنابراین، ظهور شبکه PoE یک خبر کاملا خوب برای توسعه شبکه های مقرون به صرفه می باشد. اطلاعات بیشتری در مورد شبکه PoE در بندهای زیر آورده شده است:

اصول عملکرد PoE

 آشنایی با شبکه PoE

سه مولفه اساسی در سیستم PoE وجود دارد: PSE، PD و کابل اترنت. PSE (توان منبع تجهیزات) مانند دستگاه سوئیچ PoE برای رساندن برق از طریق کابل مورد استفاده قرار می گیرد. PD (دستگاه دارای توان) دستگاه مورد استفاده برای دریافت توان از کابل می باشد. کابل به انتقال برق و سیگنال داده کمک خواهد کرد. جریان الکتریکی ابتدا از طریق کابل به PSE خواهد رفت، و سپس در انتهای مسیر از PD خارج می شود. از آنجا که انتقال سیگنال الکتریکی است، PoE تنها از طریق کابل اترنت جفت به هم تابیده شده در دسترس است. همچنین، جریان از سیگنال داده از یکدیگر جدا می باشند به طوری که هیچ یک از آنها تداخل با دیگری ندارد.

مزایای استفاده از PoE

استفاده از شبکه PoE دارای مزایای بسیاری می باشد:

 1. انعطاف پذیری از آنجا که دستگاه هایی مانند دوربین های IP و نقاط دسترسی بی سیم به طور دائم به پریز برق متصل نیست، می توان آنها را بدون در نظر گرفتن محدودیت منطقه در محل قرار داد. نصب دوباره نیز به آسانی پیاده سازی می شود .

  2. ایمنی شبکه PoE به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی برای محافظت تجهیزات شبکه در برابر اضافه بار، کمبود توان یا نصب نادرست ایمن باشد.

  3. قابلیت اعتماد قدرت PoE از یک منبع مرکزی و سازگار به جای مجموعه ای از آداپتورهای دیواری توزیع شده، گرفته می شود. یک منبع تغذیه اضطراری پشتیبان گیری شبکه PoE برای بهره برداری پایدار تر به کار گرفته می شود.

 4. مقیاس پذیری با توجه به انرژی الکتریکی موجود در شبکه PoE، نصب و راه اندازی و توزیع اتصالات شبکه ساده تر و موثر است.

کاربرد های PoE

تلفن های VoIP، WLAN، RFID (شناسایی فرکانس رادیویی)، دوربین های امنیتی و یا دستگاه های دسترسی به کنترل برنامه های بزرگ برای شبکه PoE هستند. با استفاده از شبکه PoE، VoIP را قادر می سازد برای دریافت کامل برق از طریق شبکه، بدون نیاز به پریز برق AC هر تلفن قادر به انجام کار خواهد بود. دسترسی به شبکه بیسیم را می توان در مکان های مختلف مانند سقف، راهرو، لابی بدون رسانه های الکتریکی قرار داد. به همین ترتیب، PoE این اجازه را می دهد تا RFID خوانها به صورت راهبردی در مکان های بهینه سازی شده قرار داده شوند. استفاده از شبکه PoE برای دوربین های امنیتی و یا دستگاه های کنترل دسترسی در سقف، راهرو، لابی، و یا فضای باز ارزان تر می باشد.

نتیجه گیری به طور خلاصه، پیدایش PoE به میزان قابل توجهی اثربخشی شبکه را بهبود بخشیده است. تجهیزات قادرند با توجه به در دسترس بودن توان برق در هر محلی قرار داده شود. در تعداد زیادی از هزینه ها با حذف سیم های غیر ضروری صرفه جویی خواهد شد. این مقاله تنها به یک مقدمه کوتاه برای شبکه های PoE می باشد و مطالب مهم و زیادی می باشد که هنوز به آن پرداخته نشده است.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search