نحوه آزمایش کابل اترنت با تستر کابل شبکه

امتیاز به این مطلب
(1 نظر)

در نصب کابل جدید و یا عیب یابی کابل موجود، تست کابل نقش مهمی را ایفا می کند. آیا روند استفاده از تستر کابل اترنت را می دانید؟ اول از همه ما باید نوع و جنس کابل اترنت و تستر کابل شبکه را به وضوح بدانیم.

درباره کابل اترنت

کابل اترنت یکی از محبوب ترین کابل های شبکه استفاده شده در شبکه های سیمی می باشد. یک کابل اترنت دارای هشت سیم که در چهار زوج دسته بندی شده اند، می باشد. برای جریان یافتن صحیح اطلاعات، زوج سیم باید به صورت صحیح و مناسب متصل شود. کابل اترنت به طور معمول یک یا چند استاندارد صنعتی از جمله رده 5 (CAT5) و رده 6 (CAT6) را ساپورت می کند. کابل اترنت به صورت فیزیکی در دو شکل اساسی ساخته شده و به هم تابیده می شود. کابل اترنت برای ارائه عملکرد بهتر باید در برابر تداخل الکتریکی محافظت شود. کابل های به هم تابیده شده در هنگام جابجایی بسیار مقاوم بوده و برای دستگاه های قابل حمل مناسب می باشند. شبکه های کامپیوتری از کابل اترنت استفاده می کنند و این کار باعث می شود کامپیوترها در شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کابل اترنت دستگاه های شبکه در شبکه های محلی مانند رایانه های شخصی، مودم، روتر، سوئیچ و فیبر نوری و آداپتورهای آن ها را به هم متصل می کند. آنها با استفاده از پروتکل اترنت، داده ها را منتقل می کنند.

درباره تستر کابل شبکه

تستر معمولی کابل شبکه می تواند مسائل مربوط به اتصال ساده را تست کند اما ممکن است اختلالات دیگری که باعث خرابی شود را نتواند شناسایی کند. کابل کشی اترنت ممکن است زمانی که در نزدیکی آن یک منبع تداخل و نویز بوده و یا مسیر کابل کشی خیلی طولانی باشد، کار نکند. خطاهای معمول ممکن است هنگامی که کابل تست شود خود را نشان ندهد. گاهی اوقات این خطا به اندازه کافی و طولانی پایدار نیست و خود را بر روی تستر نشان نمی دهد. تستر کابل شبکه در سطح حرفه ای نه تنها قطع شدن مدار باز را نشان می دهد، ممکن است محل قطع شدن مدار را مشخص کند. برخی مدل ها نیز با استفاده از اندازه گیری و شناسایی سیم می تواند سیگنال های خاص مربوط به خود را برای آزمایش تداخل ایجاد کند. تستر کابل هنگامی که به یک کابل اترنت متصل می شود، قابلیت ارسال سیگنال اترنت و سالم بودن آن را مشخص می کند. اگر کابل حامل سیگنال باشد، این نشان می دهد که تمام مدارها بسته می باشد و اتصال برقرار است، به این معنی که جریان الکتریکی می تواند از طریق سیم آزادانه حرکت کرده و هیچ اتصال کوتاه و یا قطعی ناخواسته ای در سیم وجود ندارد. تستر کابل شبکه در پیچیدگی و قیمت متفاوت است و تنوع بالایی دارد، اما تستر ساده و شامل یک منبع جریان الکتریکی و یک دستگاه اندازه گیری است که خوب بودن کابل و اتصال بین آن ها را نشان می دهد.

نحوه آزمایش کابل اترنت با تستر کابل شبکه

نحوه آزمایش کابل اترنت با تستر کابل اترنت

1. مودم / روتر خود را راه اندازی مجدد کنید. سیم برق را بکشید و یا دکمه تنظیم مجدد در مودم یا روتر خود را فشار داده و نگه دارید. به مدت 30 تا 60 ثانیه صبر کنید سپس مودم / روتر خود را مجدداً روشن نمائید.
2. برای برقراری مجدد اتصال مودم / روتر خود مدتی صبر کنید. بسته به سخت افزار شبکه ، ممکن است دو تا سه دقیقه طول بکشد. اگر مشکل ادامه داشت، سپس تستر کابل شبکه را امتحان کنید.
3. تستر کابل شبکه را روشن کنید و یک سر کابل را به "IN" ورودی اترنت در تستر کابل شبکه و سر دیگر کابل را به "OUT" ورودی دیگر تستر کابل شبکه متصل نمایید.
4. دکمه "تست" بر روی تستر کابل شبکه را فشار دهید. تستر، یک سیگنال در کابل اترنت را ارسال می کند. اگر سیگنال از یک انتهای کابل به سر دیگر برسد، با نمایش یک چراغ سبز موفق بودن تست را تایید می کند و با نمایش یک نور قرمز نا موفق بودن تست را تایید می کند.
5. اگر آزمون تست ناموفق بود ، کابل اترنت خراب را با یک کابل خوب و سالم تعویض کنید.

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search