سیستم مدیریت شبکه (NMS)

امتیاز به این مطلب
(4 کاربر)

یک سیستم مدیریت شبکه (NMS) برنامه یا مجموعه ای از برنامه هاست که برای مدیران شبکه، اداره اجزا منحصر به فرد شبکه در یک چارچوب مدیریت شبکه بزرگتر را امکان پذیر می کند. NMS ممکن است برای نظارت نرم افزار و سخت افزار های موجود در یک شبکه استفاده شود که معمولا اطلاعات را از نقاط دور شبکه برای ارائه گزارش مرکزی به یک مدیر سیستم ثبت می کند. مزایای کلیدی NMS این است که به کاربران برای نظارت یا مدیریت کل عملیات کسب و کار با استفاده از یک کامپیوتر مرکزی اجازه می دهد.

سیسنم مدیریت شبکه برای موارد زیر مفید می باشد:

شناسایی دستگاه شبکه:

شناسایی دستگاه های موجود در شبکه

نظارت و کنترل دستگاه های شبکه:

نظارت بر دستگاه ها برای تعیین سلامتی اجزای شبکه و میزانی که عملکرد آنها با ظرفیت و سطح خدمات درون شرکت منطبق است.

تجزیه و تحلیل عملکرد شبکه:

پیگیری شاخص های عملکرد مانند مصرف پهنای باند، اتلاف بسته، زمان تاخیر و در دسترس بودن و آپ تایم بودن روتر ها، سوئیچ ها (دستگاه های اکتیو شبکه) و پروتکل های مدیریت شبکه ساده دیگر (SNMP) را انجام می دهد.

اطلاعیه های هوشمند یا هشدار قابل تنظیم:

هشدار ها را جهت پاسخ گویی به حالات شبکه خاص توسط paging ، ارسال ایمیل، تماس یا ارسال پیام به یک مدیر شبکه، تنظیم می کند.

سیستم های مدیریت شبکه با کیفیت شامل ویژگی های زیر می باشند:

صرفه جویی پول

فقط یک مدیر سیستم در یک مکان برای نظارت و مدیریت کل شبکه مورد نیاز است که موجب کاهش هزینه های استخدام می شود.

صرفه جویی در زمان

هر ارائه دهنده IT در زمان نیاز به هر داده ای دسترسی دارد. همه ی اعضای تیم می توانند به سادگی اطلاعات را با استفاده از ایستگاه کاری خود وارد کنند یا دوباره بدست آورند و در هر زمان ممکن است دسترسی آنها توسط مدیر شبکه کنترل شود.

افزایش بهره وری

به مدیریت تمام جنبه های شبکه که شامل نرم افزار و سخت افزار و لوازم جانبی دیگر می شود کمک می کند. NMS یک موضوع را به محض رخداد برای اطمینان از اینکه هیچ کاهش سرعت سودندی یا اتلاف اطلاعات وجود ندارد مشخص می کند.

 سیستم مدیریت شبکه (NMS)

در فاطر چه کاری انجام میدهیم؟

ما در فاطر به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع شبکه های فیبر نوری و مس و همچنین توسعه دهنده انواع نرم افزار ها و سرویس های متنوع، قادر هستیم کلیه ی خدمات پسیو، اکتیو و سرویس های جریان ضعیف شما را به صورت یکپارچه و بر روی زیر ساخت ارتباطی فیبر نوری، طراحی و پیاده سازی کنیم.

تماس با ما

آدرس : نارمک جنوبی - بین چهارراه آیت و خاقانی - پلاک 499
تلفن گویا:   73065000-021   واحد بازرگانی:   4-73065111-021
ایمیل:   info[at]opticalfiberco.com

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

Search