کابل Outside Plant ) OSP )

امتیاز به این مطلب
(1 نظر)

شرکت های تلفن، CATV و اینترنت همگی از مقدار زیادی فیبر نوری استفاده می کنند که تقریبا همه ی آنها فیبر Single mode هستند و بیشتر از نوع خارجی هستند. در ارتباطات راه دور غیر نظامی OSP به تمام کابل کشی های فیزیکی اشاره دارد و از زیرساخت های مختلف و هر گونه سخت افزار مرتبط ( مثل Repeater ) بین یک نقطه فاصل در مرکز سوئیچینگ و یک نقطه فاصل در مرکز سوئیچینگ دیگر یا حتی محل مشتری پشتیبانی می کند. کابل های OSP می توانند از ستون ها آویزان، زیر زمین مدفون و به درون کانال کشیده شوند یا حتی زیر آب قرار گیرند. بسیاری از آنها در فاصله نسبتا طولانی، از چند صد فوت تا صدها مایل کشیده می شوند. کابل های OSP اغلب تعداد فیبر بالایی (حداکثر 288 فیبر یا بیشتر) دارند.

طرح این کابل ها برای کاربردهای مختلفی بهینه شده اند: قرار گرفتن کابل ها در لوله هایی برای کشیدن و مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر رطوبت و خسارت جوندگان در کابل های به خاک سپرده شده ، مقاومت در حالت هوایی برای کشش مداوم و آب و هوای نامناسب و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت برای نصب در زیر دریا.

نصب و راه اندازی این کابل ها نیاز به تجهیزات خاصی مانند کشنده ها یا ماشین آلات شخم زنی و حتی یدک کش برای حمل قرقره های غول پیکر کابل دارد. در مسافت های طولانی به دلیل اینکه کابل هایی با طول بیش از 45 km ‏(2-3 مایل )‎ تولید نمی شوند کابل های متوسط به هم متصل می شوند و بیشتر اتصالات از نوع اتصال فیوژن هستند. کانکتور های (به طور کلی مدل SC یا LC) درون پیگتیل های ساخت کارخانه به انتهای کابل متصل شده اند و بعد از نصب، هر فیبر و هر اتصال با OTDR تست می شود. در ایالت متحده، DOD کابل OSP را به عنوان تجهیزات ارتباطی مقرر بین فریم توزیع اصلی ( MDF ) و ابزار کاربر انتهایی تعریف کرده است.

درج دیدگاه

قبل از ثبت دیدگاه از تکمیل فیلد های ستاره دار (*) مطمئن شوید.

شماره تماس : 02173065000
Toggle Bar

دسترسی سریع

اصطلاحات

اطلاعات تماس

خیابان دماوند-بین چهارراه آیت و خاقانی-جنب تالارسفیران-پلاک 499-طبقه 2-واحد2 تلفن 5-77959684-021

Search