language flag language flag

شرکت فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

معرفی نسل سوم فیبر نوری – فیبر نوری NZDSF

Non-zero dispersion-shifted fiber یک نوع فیبر نوری Single mode می باشد که برای غلبه بر مشکلات فیبر DSF طراحی شده است. NZDSF در ITU-TG655 مشخص شده است.
فیبر NZDSF در 2 نوع اولیه موجود می باشد. NZD+ و NZD- که در طول موج های پراکندگی صفرشان متفاوت می باشند و معمولا به ترتیب 1510nm و 1580nm هستند.
به دلیل اینکه پراکندگی صفر NZDSF خارج از پنجره ارتباطات عادی می باشد، ترکیب 4 موج و دیگر تاثیرات غیر خطی به حداقل می رسد.

RS-NZDSF نوع دیگر NZDSF می باشد که تغییرات پاشندگی و بزرگی هسته در آن دارای شیب کمتری می باشد. همچنین اعوجاج باقی مانده را با قدرت راه اندازی بالا بسیار کاهش می دهد.

برخی از مسیر های فیبر طولانی یک در میان بخش های NZD- و NZD+ را برای ارائه جبران پاشندگی خود از طریق پاشندگی یکنواخت کم در سراسر مسیر با کمترین اتلاف در 1550nm جا به جا می کنند.


معرفی نسل سوم فیبر نوری – فیبر نوری NZDSF