language flag language flag

شرکت فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

GPON-شبکه پسیو نوری با ظرفیت گیگابیت

با توجه به افزایش تقاضا در دسترسی به اینترنت پرسرعت، ویدئو درخواستی و سایر سرویس های زنده و همزمان، تکنولوژی ADSL دیگر پاسخگو نبوده و در نتیجه آوردن فیبر نوری به خانه ها پاسخی قطعی به این تقاضای پهنای باند خواهد بود. یکی از راه های ارائه فیبر به خانه ها، استفاده از تکنولوژی GPON می باشد.
GPON یک مکانیزم ارتباط Point-to-multi point (یک نقطه به چند نقطه) است که به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای دسترسی به شبکه های پهن باند در آینده، در نظر گرفته شده است. در واقع سیستم GPON یک معماری شبکه Point-to-multi point دو جهته است که یک لاین دسترسی نوری بین دفتر مرکزی سرویس دهنده و سایت مشتریها ایجاد می کند.
GPON امروزه به صورت گسترده در راه اندازی شبکه های FTTH (فیبر تا منزل) مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضرGPON استانداردسازی شده و بصورت تجاری مورد بهره برداری قرار گرفته است. GPONدارای استاندارد ITU-T سری G.984.1 تا G.984.4 می باشد. استاندارد سری G.984 ویژگی های کلی ‎(G.984.1)GPON‏ از جمله مشخصات لایه فیزیکی(G.984.2)، مشخصات لایه انتقال(G.984.3) و مشخصات کنترلی و مدیریتی ‏ONU (G.984.4)‎ را در بر می گیرد.
GPON نه تنها ترافیک اترنت را منتقل می کند بلکه قادر به انتقال ترافیک ATM، TDM ‎(شامل PSTN،ISDN، E1 وE3)‏ با استفاده از روش های کپسوله سازی GPON می باشد. این سیستم یک بستر وسیع و رو به افزایش است که توسط اپراتورهای مخابراتی در سراسر جهان استفاده می شود.GPON یک راهکار انتقال در شبکه فیبر نوری جهت پاسخگویی به تمام سرویس های درخواستی شما ست.

ویژگی های GPON

• پشتیبانی از خدمات مختلف نظیر صدا،TDM،‏(10/100BaseT)‏ اترنت، ATM، خطوط اجاره ی(Leased Line)، داخلی های بیسیم و غیره
• دسترسی فیزیکی حداقل 20K و دسترسی منطقی با پشتیبانی پروتکل تا 60K
• پشتیبانی از گزینه های مختلف میزان نرخ بیت با استفاده از پروتکل های مشابه از جمله 622Mbit/s متقارن، 1.25Gbit/sمتقارن،2.5Gbit/s downstream و upstream 1.25Gbit/s و غیره
• قابلیت های عملکرد، مدیریت، نگهداری و تضمین قوی(OAM&P) و امکان مدیریت سرویس های end-to-end
• امنیت در سطح پروتکل برای ترافیک Downstream با توجه به ماهیت چند پخشی PON
GPON-OLT
GPON-ONT