language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

افتتاح مجتمع تولید کابل فیبر نوری نیرا

فاز یک مجتمع تولید فیبر نوری نیرا با حضور آقای دکتر علی لاریجانی نماینده شهر قم و رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار قم جناب آقای سرمست، جناب آقای علیزاده طباطبائی مدیر عامل منطقه آزاد سلفچگان و مدیران هلدینگ فاطر رسانور به مرحله بهره برداری رسید. این شرکت که با همت و توانایی بخش خصوصی در مساحتی بالغ بر 14 هزار متر مربع افتتاح شده است قادر به تولید انواع کابل های فیبر نوری و اکسسوری می باشد. ظرفیت تولیدی این کارخانه در حال حاضر بالغ بر 400 هزار متر فیبر نوری به وزن 8 تن است که با افتتاح فاز دوم این ظرفیت دو برابر خواهد شد. این مجتمع تولیدی شامل بخش های تولیدی و آزمایشگاهی می شود و حتی قادر است ملزومات تولید همچون قرقره و بسته بندی محصولات را نیز خود تولید کند.

View the embedded image gallery online at:
http://www.opticalfiberco.com/news/838-news147#sigProIdae2ae4353d

آقای دکتر علی لاریجانی در آیین افتتاح این مجتمع تولیدی با اشاره به اهمیت فیبر نوری به عنوان یک فناوری نو و مورد نیاز کشور در بخش های مخابراتی و امنیتی گفت: بسیار خوشحالم که امروز در استان قم از مجتمع فیبر نوری به عنوان یکی از فناوری های به روز بازدید کردم و در اینجا باید از تمامی پرسنل این شرکت تشکر کنم.

طبق گفته مسعود بیگلو مدیر عامل هلدینگ فاطر: "هلدینگ فاطر رسانور سالهاست در زمینه زیرساخت فیبر نوری، راه اندازی شبکه های مبتنی بر فیبر نوری و ارائه خدمات بر این بستر فعالیت می کند. در سالهای گذشته که مدیریت کلان کشور در بخش مخابرات تصمیم بر آن گرفته است که زیرساخت های مخابراتی کشور را از مس به فیبر نوری تغییر دهد، این شرکت فعالیت های خود را گسترده تر کرد و احداث یک کارخانه تولید فیبر نوری را هدف خود قرار داد تا بتواند به همراه اشتغال زایی برای جوانان، برطرف کردن نیاز های کشور در این زمینه به صادرات این محصول نیز بپردازد. این مجتمع تولیدی نه تنها قادر به تولید انوع کابل های indoor و outdoor می باشد بلکه قادر است تجهیزات مورد نیاز در شبکه فیبر نوری همچون پچ کورد، پیگتیل و ... را نیز تولید کند. وجه تمایز این واحد تولیدی در اختیار داشتن آزمایشگاهی مجهز به منظور کنترل کیفی محصولات است و همچنین قادر است در داخل مجموعه ملزومات تولید مانند بسته بندی محصولات و قرقره مورد نیاز جهت حمل کابل را نیز خود تولید کند."