language flag language flag

شرکت فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

رشد 24 درصدی تقاضا با معرفی پردازشگرهای پیوسته دیجیتال DSP

 

به گزارش LightCounting روز های خوبی در انتظار سازندگان فرستنده و گیرنده های نیمه هادی ارتباطی نوری خواهد بود. در گزارش جدید این شرکت تحقیقاتی ، بازار با عبور از یک دوره رکود نسبی ، رشد سالیانه 24 درصدی را بین سال های 2019 تا 2023 تجربه خواهد کرد. LightCounting پیش بینی می کند پردازشگرهای سیگنال دیجیتال DSP با قابلیت انتقال پیوسته و برنامه های PAM4 موجب ایجاد یک رشد جهشی در بازار می گردد.

به گزارش LightCounting فروش پردازشگرهای سیگنال دیجیتال DSP از پردازشگرهای PAM4 مشابه فراتر خواهد رفت چراکه این پردازشگرها در شبکه ها به صورت گسترده استفاده می شوند ولی پردازشگرهای PAM4 آنچنان شناخته شده نیست. LightCounting گزارش می دهد پردازشگرهای مدل 200G CFP2-DCO و G600 کمک خواهد کرد که در کوتاه مدت فروش پردازشگرهای دیجیتالDSP افزایش یابد. به هر حال، PAM4 در دیتا سنتر های 200 Gigabit Ethernet و 400 Gigabit Ethernet جایگاه خود را بدست خواهد آورد. بنابر انتظار LightCounting شکاف موجود در فروشPAM4 و DSP در طی این دوره کاهش پیدا خواهد کرد. در واقع، این شرکت تحقیقاتی پیش بینی می¬کند در بازه زمانی 2020-2023 میزان فروش پردازشگر PAM4 نسبت به پردازشگر دیجیتال DSP تا 10برابر بیشتر رشد خواهد داشت.

تحلیلگران LightCounting انتظار دارند که میزان تقاضا برای این دو نوع پردازشگر برای دیتا سنتر های تا 40 کیلومتر با سرعت انتقال 100 Gigabit Ethernet و 400 Gigabit Ethernet رو به افزایش باشد.

ightCounting می گوید پردازشگرهای DSP و PAM4 موجب رشد ارتباطات IC می شود. )منبعLightCounting ) پردازشگرهای  پیوسته دیجیتال DSP منبع خبر