language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

فیبرکشی رایگان FTTH توسط مخابرات

فیبرکشی رایگان FTTH مدیر عامل شرکت مخابرات، آقای سید مجید صدری اعلام کرد که مخابرات قصد دارد فیبرکشی داخل منازل و سازمان ها را به صورت رایگان انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری ایسنا، سید مجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات در طی یک نشست خبری در مرکز مخابرات شهید فرد اسدی در اصفهان تاکید کرد که فیبر نوری از مهمترین اقدامات مخابرات است و باید به بهترین شکل به مشترکین عرضه گردد.

وی درباره ارائه خدمات FTTH به مشترکین گفت: فیبر نوری منازل باید اهمیت ویژه داشته باشد. تعرفه‌ها و هزینه‌های ابتدایی از جمله کابل‌کشی منازل و مودم باعث شده بود که مردم تمایل زیادی به این طرح نشان ندهند. به همین دلیل ما در طرح تانومای ویژه که تا آخر سال خواهیم داشت و اگر استقبال شود، آن را تمدید می‌کنیم، تصمیم گرفتیم هرکس از هرکجای ایران درخواست فیبر نوری کند، برای کابل‌کشی هزینه‌ای دریافت نکنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: برای مودم هم تلاشمان این است پیشنهادهای ویژه داشته و یا حداقل قیمت را دریافت کنیم. ما به دنبال جلب رضایت مشترک هستیم و سعی کردیم تعرفه‌هایی که در حوزه فیبر قرار دادیم، با ADSL یکسان باشد. همچنین از سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای خواستیم لیست شرکت‌های FCP را به ما بدهد تا به کسانی که درخواست دارند، FTTH ارائه دهیم.

وی در طی این کنفرانس در مورد آمار مربوط به ارائه سرویس های فیبر نوری به مشترین گفت: ارائه سرویس فیبر نوری منازل نسبت به سال گذشته، ۲۰۰ درصد افزایش داشته است. البته آمار تعداد کسانی که این سرویس را دریافت کرده‌اند را اکنون اعلام نمی‌کنیم اما بنا داریم تا پایان سال جاری، تعداد مشترکان این سرویس را به ۳۵۰ هزار برسانیم.

در زمینه همکاری شرکت مخابرات با دیگر شرکت های خدمات اینترنت نیز اظهار داشت: مبلغ لاوصولی مخابرات با این شرکت‌ها، ۱۳۰ میلیارد تومان است که بیش از ۹۰ درصد این مبلغ حل شده است. مخابرات در زمینه ارائه خدمات بیت استریم، آنچه رگولاتوری طبق مصوبه مکلف کرده را انجام داده است و در تهران و سایر مراکز اعلام می‌کنیم که آمادگی ۱۰۰ درصدی را برای اجرای مصوبه بیت‌استریم داریم.