language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

ارائه استاندارد جدید دسترسی پهنای باند توسط بنیاد Broadband forum

استاندارد جدید دسترسی پهنای باند  | 5G بنیاد broadband forum استانداردهایی را منتشر کرده است که با ماژولار کردن پهنای باند DBA قادر است ظرفیت زیر ساخت PON و دیگر زیرساخت های یک به چند را افزایش دهد. این استاندارد یک API را تعریف می کند که قادر است نرم افزار ماژول DBA که توسط دو شرکت NTT و چنگوا تلکام گسترش پیدا کرده است را جایگزین سیستم فعلی کند.

انعطاف این استاندارد جدید اپراتورها را قادر می سازد با استفاده از نسل جدید PON سرویس هایی از قبیل 5G را به راحتی پشتیبانی کنند. مدیر بخش تحقیق و توسعه NTT می گوید:" این استاندارد امکان استفاده از سیستم دسترسی (access system) را فراهم می کند تا ارائه خدمات گوناگون مانند 5G روی تلفن همراه به خوبی امکان پذیر گردد. اگرچه تصور بر این بود که به دلیل نیاز به سرعت پردازش بالا ماژولار کردن DBA بسیار سخت است اما ساختار قدرتمندی برای آن ایجاد شد که ارائه خدمات با کیفیت را در optical access system ممکن ساخت. ما معتقدیم که استفاده گسترده از API به عنوان استاندارد بین المللی موجب گسترش هر چه بیشتر کارایی system optical access می گردد."

آقای رابین مرش، مدیر اجرای Broadband Forum می گوید: "این پروژه برای پاسخگویی به خواسته های کاربران توسط شرکت NTT و Chunghwa Telecom تکمیل شده است و ما مفتخریم که در این پروژه دخالت داشته ایم و به پیشرفت آن کمک کرده ایم. این پروژه همگام با دیگر پروژه هایی بود که برای نسل جدید ارتباطات مد نظر داشتیم و اپراتورها را قادر می سازد با هزینه کمتر شبکه دسترسی محلی خود را ارتقاء دهند و آن را برای ارائه خدمات 5G آماده کنند."

در عین حال، شرکت NTT اعلام کرده است می خواهد با همکاری ارگان های مختلف و مرتبط در این زمینه بخش های باقی مانده را نیز ماژولار کند و این پروژه را طور کامل تکمیل کند.

منبع خبر