language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

راه اندازی زیرساخت FTTH در ایتالیا توسط شرکت نوکیا

زیرساخت FTTH شرکت ایتالیایی Open Fiber از تجهیزات انتقال پهنای باند شرکت نوکیا در زیرساخت های FTTH استفاده می کند. شرکت Open Fiber تنها شرکت ایتالیایی فعال در زمینه اپراتورهای زیر ساخت شبکه است و قصد دارد با همکاری شرکت نوکیا طرح ملی ایجاد زیرساخت FTTH را برای دولت ایتالیا پیاده سازی کند.

شرکت Open Fiber انتظار دارد که با پشتیبانی تجهیزات شرکت نوکیا خدمات مربوط به پهنای باند گیگابیت را پشتیبانی نماید. این شرکت تامین کننده نودهای دسترسی 7360 ISAM FX-16 و FX-4، و نودهای دسترسی کوچک 16GW است. Open Fiber می خواهد از سیستم FTTH پاناسونیک در کلاستر Cو D استفاده کند. این منطقه که با عنوان منطقه سفید شناخته می شود زیر ساخت FTTH به مراتب کمتری نیاز دارد و در مناطق روستایی بیشتر استفاده می شود. کلاستر A و B در مناطق پر جمعیت تر استفاده می شوند و سرمایه گذاری بیشتری را در زیرساخت لازم دارد.

مدیر بخش شبکه شرکت Open Fiber آقای استفانو پگی می گوید:"ما نوکیا را به عنوان تامین کننده خود در بخش cluster C وD انتخاب کرده ایم تا خدمات گیگابیت را بتوانیم ارائه دهیم و راه را برای تحول فناوری ultra broadband در آینده باز کنیم. با راهکار شرکت نوکیا ما می توانیم خدمات 10Gbps ارائه دهیم و خود را برای ارائه خدمات 40Gbps نیز آماده کنیم، همچنین این فرصت را داریم تا خود را با شبکه نرم افزار محور SDAN بیشتر هماهنگ کنیم."

منبع خبر