language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

گسترش فعالیت شرکت Cisco در زمینه سیلیکون فوتونیک

شرکت Cisco  | سیلیکون فوتونیک شرکت Cisco طی توافقی به صورت شخصی شرکت Luxtera را که در زمینه سیلیکون فوتونیک فعالیت می کند را خریداری کرد. این خرید برای شرکت Cisco حدود 660 میلیون دلار هزینه دربر داشته است که تا اواخر سال مالی 2019 پرداخت خواهد شد.

به محض پرداخت کامل این مبلغ شرکت Luxtera زیر مجموعه ی از شرکت Cisco خواهد شد و با همین گروه مدیریتی به کار خود در زمینه شبکه و امنیت شبکه ادامه خواهد داد.

طبق اخبار از قبل اعلام شده به محض پایان این معامله، شرکت Luxtera دومین شرکتی خواهد بود که در زمینه سیلیکون فوتونیک فعال است و شرکت Cisco اقدام به خرید آن می کند. قبل از این خرید Cisco شرکت Lightwire را هم خریداری کرده بود. Cisco در سال 2012 برای آن شرکت مبلغ 212 میلیون دلار پرداخت کرده بود. هدف شرکت از این کار ساخت ترنسیورهای نوری است که نیازی به تنظیمات ندارد. این ترنسیور خانگی به عنوان جایگزین CFP2 برای دیتا سنتر 100 گیگا بیت استفاده می گردد.

با این برنامه ریزی جدید شرکت Cisco قصد دارد پر سرعت ترین رابط های موجود را بسازد. با Cisco’s 2018 Visual Networking Index ترافیک اینترنت تا پنج سال آینده به صورت سه لایه در خواهد آمد و مشتریان به پهنای باند بیشتر نیاز پیدا خواهند کرد. فناوری فیبر نوری نقش مهم و اساسی در این آینده را بازی می کند. همکاری و تلفیق سیلیکون و فیبر نوری، به مشتریان اجازه می دهد تا شبکه ای سریع تر، بزرگتر و کارآمدتر داشته باشند.

منبع مقاله