language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

پرچمداری دیتا سنتر شرکت اکینیکس در London slough

طبق اعلام اکینیکس این شرکت یک دیتا سنتر بین المللی جدید در کمپ London slough راه اندازی خواهد کرد. این دیتا سنتر جدید با نام LD7 IBX در اوسط سال 2019 راه اندازی خواهد شد. این شرکت حدود 120 میلیون دلار روی این پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد و دوازدهمین دیتا سنتر این شرکت در بریتانیا خواهد بود.

شرکت پیش بینی می کند که در طول گسترش این پروژه میزان سرمایه گذاری در این دیتا سنتر به 1.2 میلیارد دلار می رسد. این پروژه نشان می دهد که علی رغم برگزیت(خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ) همچنان بازار بریتانیا توانایی های بالقوه زیادی دارد و برای شرکت اکینیکس جذابیت دارد. امسال شرکت در مجموع 387 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد و دیتا سنتر های LD4، LD9 و LD10 را توسعه خواهد داد.

LD7 یک رابط نرم افزار محور است که بیش از 1300 بیزینس را از طریق کلود شرکت اکینیکس به یکدیگر متصل می کند. شرکت هایی مانند ماکروسافت آزر، گوگل کلود پلت فرم، آمازون وب سرویس و اوراکل کلود از جمله این شرکت ها هستند. مصرف بهینه انرژی و برخی مشخصات دیگر باعث شده است که شرکت اعلام کند با ساخت دیتا سنتر LD7 می خواهد به استاندارد LEED طلائی دست یابد. این سایت جدید از سیستم خنک کننده آبی و سیستم کاهش گرما با فرآیند آدیاباتیک استفاده خواهد کرد تا مصرف انرژی را کاهش دهد و کربن کمتری تولید کند.

طبق لیست جدیدی که اعلام شده است دیتا سنتر لندن و Slough جز پنج دیتا سنتر بزرگ در اروپا است. مدیر بخش بریتانیای شرکت، آقای راسل پول می گوید: "لندن یکی از مراکز اصلی ارتباطی در دنیا است و ما همین روند رو به رشد را ادامه می دهیم چراکه این شهر در حال گسترش نقش خود در دنیای دیجیتال است. LD7 یکی از پیشرفته ترین مراکز جمع آوری دیتا در جهان خواهد بود. در ضمن این دیتا سنتر به عنوان زیرساخت دیتا سنترهای آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مسئله ای که برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است."

منبع خبر