language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

همکاری ایکونیکس و عمان تل در زمینه مرکز اطلاعات

ایکونیکس و عمان تل اعلام کردند با همکاری یکدیگر روی یک مرکز اطلاعات و خدمات ارتباطی کار خواهند کرد که در عمان و کل منطقه در زمینه ارتباطات به خدمات دهی خواهد پرداخت. در این پروژه مرکز اطلاعاتی در بارکا نزدیکی مسقط پایتخت عمان ایجاد خواهد شد که به بخش های مختلف خدمات رسانی خواهد کرد. ایکونیکس و عمان تل برای پشتیبانی این پروژه 10 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهند کرد.

این پروژه از مدل IBX پیروی و این مرکز اطلاعات را شرکت Equinix راه اندازی خواهد کرد. این برنامه ها حدود 18600 متر فضا و حدود 750 کابین خواهد داشت که در سه فاز به پایان خواهد رسید.در اولین فاز حدود 250 کابین اجرایی خواهد شد و انتظار می رود تا اواسط سال 2019 تمام پروژه کامل شود و در اختیار مشتریان قرار گیرد.

جایگاه عمان در آسیا، آفریقا و اروپا باید این امکان را فراهم کند که اینIBX جدید در ارتباطات منطقه ای تاثیر گذار باشد و قطعاً به بازارهای جهانی نیز بسیار کمک خواهد کرد. مشتریان برای کاهش اختلالات می توانند به این مرکز اطلاعات جدید دسترسی داشته باشند.

مدیر عامل عمان تل آقای تلال الماماری می گوید:" ما از همکاری با ایکونیکس در این پروژه بسیار خوشحال هستیم و معتقدیم منجر به توسعه و شتاب بیشتر ارتباطات می گردد. امروزه، زیرساخت های مرکز اطلاعات در قلب ICT جهانی قرار دارد و همه ما را قادر می سازد تا هر روز از خدمات کلود بهره مند گردیم. مرکز اطلاعات IBX در عمان یک اقدام بسیار مهم برای بازار عمان و خاورمیانه است. کار کردن روی این پروژه هر دو شرکت را قادر می سازد سرمایه گذاری قوی انجام دهند و فصل جدیدی در ارتباطات چه در سطح منطقه و در سطح جهانی را آغاز کنند.این همکاری سطح کشور عمان را در بازار ارتباطات دیجیتالی بسیار بالا می برد."

منبع خبر