language flag language flag

شرکت فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

کابل زیردریایی SJC2 ارتباطات میان شمال و جنوب شرقی آسیا را گسترش می دهد.

انجمن آسیا ی جنوب شرقی -ژاپن 2 (SJC2) با شرکت NEC موافقت نامه ای را به امضا رساند که طی آن یک کابل زیردریایی با عملکرد بالا ، قادر است کشورهای سنگاپور، تایلند، کامبوج، ویتنام، هنگ کنگ، تایوان، چین، کره و ژاپن را به هم متصل نماید.

انتظار می رود ساخت این کابل 10500 کیلومتری، در سه ماهه چهارم سال 2020 به پایان برسد.

این کابل دارای هشت جفت فیبر نوری پرظرفیت خواهد بود که ظرفیت طراحی اولیه آن 144 ترابیت برثانیه در نظر گرفته شده که این ظرفیت تقریباً برابر با استریم همزمان 5.76 ویدئو Ultra HD در ثانیه است. ظرفیت بالای این کابل چالش های مرتبط با نیاز به پهنای باند بالا ی برخی کاربردهای روز دنیا نظیر اینترنت اشیاء، روباتیک، واقعیت مجازی و کاربردهای مبتنی بر هوش منوعی را مرتفع خواهد ساخت.

خانم لینیت لی، رئیس انجمن SJC2 و مدیر بخش سرمایه گذاری کابل های زیر دریایی ساینتل(اپراتور مخابراتی سنگاپور) گفت:" ساخت کابل SJC2 نقطه عطف مهمی در همکاری دیجیتال در داخل آسیا محسوب می شود. این کابل جدیدتر و پرظرفیت تر از SJC است که در سال 2013 تکمیل شده بود. این کابل، زیرساختی حیاتی جهت فراهم کردن اتصالی یکپارچه با تاخیر کم و با تنوع در شبکه برای شرکت ها و مشتریان در این بخش اقتصادی پویا از جهان، بشمار می آید. "

SJC2 توسط یک انجمن جهانی که شامل شرکت های مخابراتی و فناوری از جمله اپراتور مخابراتی چاینا موبایل(China Mobile International)، شرکت Chuan Wei، Chunghwa Telecom، فیس بوک، KDDI، ساینتل ،SK Broadbandو VNPT ساخته و راه اندازی خواهد شد.

کابل زیردریایی SJC2 | ارتباطات میان شمال و جنوب شرقی آسیا آقای آتسوئا کاوامورا، معاون ارشد واحد تجاری مخابراتی NEC گفت:"NEC افتخار دارد که توسط SJC2 به عنوان تامین کننده پیشرفته ترین سیستم کابل کشی زیردریایی فیبر نوری، که در 11 مکان در 9 کشور و منطقه ی مختلف قرار دارد، انتخاب شده است. طبق طراحی اولیه که برای SJC2 انجام شده، در زمان تکمیل کار، ظرفیت هر یک از فیبرها 18 ترابیت بر ثانیه خواهد بود. طراحی مستحکم و در عین حال انعطاف پذیر، SJC2 را قادر خواهد ساخت تا همگام با تغییرات آتی که در ظرفیت مورد تقاضا پیش خواهد آمد، پیش رود." وی افزود:" SJC2 اتصال یکپارچه و شبکه های متنوع را فراهم کرده و خدمات رسانی سایر کابل های زیر دریایی درون آسیا مانند SJC که در سال 2013 ساخته شده است را تکمیل می نماید.
منبع خبر