language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

ایجاد ابر خصوصی برای شیائومی توسط نوکیا

ایجاد ابر خصوصی توسط نوکیا نوکیا با شبکه فیبر نوری مدرن خود، هفت دیتا سنتر شرکت شیائومی(Xiaomi) که از پیشگامان تولید تجهیزات الکترونیکی و ارائه دهندگان سرویس اینترنت در چین می باشد، را در شهر پکن به هم متصل نمود. این شبکه جدید، موجب رشد سریع شرکت در کاهش تنگناهای موجود در شبکه انتقال داده شده و سرعت بالاتر و تاخیر کمتر در ارائه سرویس های اینترتی به مشتریان را به ارمغان خواهد آورد.
در این پروژه، نوکیا به شیائومی راهکار DCI( اتصال مراکز داده) را مبتنی بر 1830 PSS خود ارائه داد و توسط پلت فرم سرویس شبکه مدیریت نمود. 1830 PSS یک پلت فرم مالتی پلکس تقسیم طول موج با عملکرد بالا است که ظرفیت، امنیت و موارد کنترلی مورد نیاز برای شبکه مرکز داده شرکت را فراهم می نماید. راهکار DCI نوکیا، شیائومی را قادر می سازد، مراکز داده خود را برای ایجاد یک ابر خصوصی که می تواند از آن برای پشتیبانی از نیازهای داخلی مدیریت داده خود استفاده کند، به نوعی تلفیق نماید.
این قرارداد حاصل از سابقه درخشان و قابل توجه نوکیا بوده که ارائه ی راهکار DCI به شرکت های بزرگ مانند موسسات مالی، مراکز بهداشتی و ... را ممکن می سازد. همچنین این پروژه حرکت رو به رشد استراتژی نوکیا برای گسترش مشتریان در مقیاس سازمانی خارج از حوزه ی مخابرات سنتی را برجسته تر کرده است.
درازن لوکیچ، مدیر گروه تجاری شبکه نوری و IP در نوکیا گفت: "به عنوان یک کار بزرگ در چین و سراسر جهان، به دنبال بهره گیری از شبکه ابر خصوصی، راهکار DCI نوکیا یک راه ایده آل برای گرد هم آوردن دارایی های توزیع شده بصورت جغرافیایی در تنها یک ابر با عملکرد بالا ارائه می دهد. این ابتکار، شیائومی را قادر می سازد ظرفیت شبکه خود را به حداکثر رسانده، به تقاضای رو به رشد ترافیک رسیدگی کرده و از انعطاف پذیری بالای ابر همراه با امنیت، قابلیت اطمینان و عملکرد بالای یک شبکه خصوصی لذت ببرد."


منبع خبر