language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

آخرین وضعیت شبکه زیر ساخت ارتباطی کشور تا پایان خرداد 95

زیر ساخت ارتباطی کشور به نقل از خبرنگار مهر، دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت شبکه زیر ساخت ارتباطی کشور تا پایان خرداد ماه سال جاری را طی گزارشی اعلان نمود.
بر مبنای این گزارش، مشخص شد میزان ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر فیبرنوری بین شهرهای کشور نصب و راه اندازی گردیده است. ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطاتی کشور ۱۳ میلیون و ۳۲۷ هزار گیگابیت بر کیلومتر برآورد می شود.
علاوه بر این از ظرفیت پهنای باند 4 هزار گیگابیت بر ثانیه شبکه اینترنت داخلی و 564 گیگا بیت بر ثانیه در اینترنت بین الملل خبر داد. وزارت ارتباطات پیش از این نیز از ۶ برابر شدن ظرفیت شبکه پهنای باند اینترنت بین الملل خبر داده بود.
طبق بررسی های انجام شده میزان دسترسی در بازه زمانی مشخص در شبکه انتقال ۹۹.۹۶ درصد و میزان دسترسی در مدت اندازه گیری در شبکه ارتباطات داده ۹۸.۴۹ درصد اعلام شده است.
همچنین اعلام شد تا پایان خردادماه امسال ۱۸ درصد از سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز ۴ (ISMS) استقرار یافته و میانگین تاخیر در ارسال بسته های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور ۱۰.۱۸ میلی ثانیه می باشد.
براین اساس میزان ترانزیت ارتباطات بین الملل نیز ۳۶۰۰ لینک STM 1 برآورد می شود و هر لینک STM۱ به میزان ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد.


منبع خبر