language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

Google،در صدر لیست 100 برند برتر جهان

مؤسسه تحقیقاتی Millward Brown هر سال لیست 100 برند برتر جهان را در زمینه‌های مختلف منتشر می‌کند.
امسال برندهای مختلف مخابرات وضع مناسبی دارند به گونه‌ای که McDonald، تنها برند غیرفن آوری است که در جمع 10 برند با ارزش جهان می باشد و موضوع جالب دیگر این که امسال Apple جای خود را به Google داده است تا این برند صدرنشین فهرست 100 برند برتر جهان شود و Amazon و Facebook نیز نسبت به سال گذشته رشد مناسبی داشته‌اند.

افزایش ارزش برندهای جهانی
امسال برای یازدهمین بار رده‌بندی انجام شد و درقالب آن، کیفیت 100 هزار برند جهانی در بیش از 50 بازار جهان مورد ارزیابی قرار گرفت تا 100 برند برتر دنیا معرفی شود. در این رده بندی، بیش از 3 میلیون مشتری برندهای مختلف مورد مصاحبه چهره به چهره یا آنلاین قرار گرفتند و به موازات آن، با آنالیز اطلاعات عملکرد اجرایی و مالی برندها، ارزش هریک برپایه درآمد و سودآوری و نیز میزان رضایتمندی و گرایش مردم به آن مشخص شد. در این گزارش آمده است ارزش کل 100 برند برتر جهان سالانه 3درصد افزایش می‌یابد و امسال این رقم به 3.4 تریلیون دلار رسیده است. همچنین آنالیز داده‌ها و اطلاعات نشان می‌دهد با وجود فشارهای مالی جهانی ازجمله رکود اقتصادی چین، برندهای پرقدرت سالی باثبات را پیش رو دارند و از April سال 2007 تاکنون ارزش صد برند برتر جهان 106 درصد افزایش یافته است.
یازدهمین گزارش این مؤسسه تحقیقاتی بزرگ جهان نشان می‌دهد امسال Google با 32 درصد افزایش ارزش نسبت به سال 2015، به صدر فهرست 100 برند بازگشته است و اکنون ارزشی معادل 229 میلیارد دلار دارد. کارشناسان معتقدند نوآوری‌های مداوم، افزایش درآمدزایی از محل تبلیغات و رشد در تجارت سرویس‌های ابری، به Google کمک کرده است تا امسال از برند اپل پیشی بگیرد و به عنوان ارزشمند‌ترین برند جهان شناخته شود.
این درحالی است که امسال Apple به دلیل نداشتن موفقیت و ناکامی در فروش آیفون با 8 درصد کاهش ارزش برند مواجه شده و با ارزش 4/228 میلیارد دلاری، در ردیف دوم این فهرست جای گرفته است.
رتبه Microsoft نسبت به سال 2015 تغییری نکرده و با ارزش 122 میلیارد دلاری، همچنان در رده سوم این فهرست قرار دارد که البته این رقم نشان از افزایش 5 درصدی ارزش این برند دارد. AT&T نیز یکی دیگر از برندهای حوزه فناوری است که با دو پله صعود، امسال چهارمین ردیف جدول را به خود اختصاص داده است. ارزش این برند با 20 درصد افزایش نسبت به سال گذشته حدود 107 میلیارد دلار عنوان شده است.
یکی از نکات جالب توجه رده‌بندی امسال این است که Facebook و Amazon به جمع 10 برند برتر و مطرح جهان بازگشته‌اند.
ارزش Facebook با افزایش 44 درصدی، از مرز 102 میلیارد دلار گذشته و حالا به عنوان پنجمین برند مطرح جهان شناخته می‌شود. Facebook در سال گذشته رتبه دوازدهم را ازآن خود کرده بود و به این ترتیب امسال 7 پله تغییر کرده است که محققان مؤسسه تحقیقاتی Millward Brown ، دلیل این افزایش محبوبیت و ارزش را اضافه کردن سرویس‌هایی خاص همچون دکمه هشدار در زمان وقوع بلایای طبیعی و بحران می‌دانند،چرا که کاربران به راحتی و با سرعت بالا می‌توانند به افراد خانواده یا دوستان خود اطلاع دهند که حالشان خوب است.
طبق این گزارش، دهمین برند برتر جهان نیز IBM است که با 6 پله کاهش نسبت به سال 2015 و 8 درصد کاهش ارزش، برای این برند ارزشی معادل 86 میلیارد دلار عنوان شده است. از دیگر برندهای مطرح دنیای فناوری نیز می‌توان به Alibaba اشاره کرد که با 5 رتبه کاهش از رتبه 13 سال گذشته، امسال در رده 18 این فهرست ایستاده است. در این گزارش، ارزش این برند با 26 درصد کاهش، حدود 49 میلیارد دلار عنوان شده است. گفتنی است امسال دراین فهرست نام Twitter هم دیده نمی شود.

منبع خبر