language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

عرضه اولین بستر هیبریدی ۱۰ گیگابیت بر ثانیه جهان

فیبر هیبریدی شرکت هواوی، سازنده دستگاه های ICT، اعلام کرده است که اولین بستر دسترسی فیبر هیبریدی هم محور 10Gbps را در صنعت پهنای باند عرضه کرده است، به طوری که از تکنولوژی کابلی DOCSIS® 3.1 10 گیگابیتی و همچنین از تکنولوژی فیبر نوری پسیو و PON 10 گیگابیتی پشتیبانی می کند.

این فناوری می تواند در حدود 70 درصد از فضای مرکز کنترل شبکه را کم کند و استفاده از کابل Coaxial را بیش از 30 درصد افزایش دهد. این بستر 10Gbps به اپراتورهای چند سیستمی (MSO) این قابلیت را می دهد تا با افزایش دسترسی به باندهای گیگابیتی و تکامل تدریجی این صنعت به سیستم ویدئویی IP هماهنگ باشند.

هواوی متذکر می شود که با وجود رقابت سرورها و نیاز به آگاهی از حرکت این صنعت به سمت همگرایی شبکه، اپراتورهای چند سیستمی باید پتانسیل کابل Coaxial موجود را به کار بگیرند و بر روی FTTH سرمایه گذاری کنند. بستر دسترسی فیبر هیبریدی هم محور 10 گیگابیتی هواوی از یک OLT پر ظرفیت برای جمع آوری کننده فیبر نوری، یک صفحه الکترونیکی رابط PON 10گیگابیتی پر تراکم، یک بستر دسترسی کابلی همگرای گسترده (D-CCAP) بر پایه DOCSIS® 3.1 ، یک ‎ONT‏ 10 گیگابیتی و یک سیستم مدیریت شبکه متحد تشکیل شده است.

بستر دسترسی 10Gbps HFC هواوی با انتخاب فناوری های پیشرفته ای مانند DOCSIS® 3.1 ، D-CCAP و فیبر نوری دیجیتالی و دستگاه های گسترده، دستیابی به سرعت 10Gbps را از طریق کابل Coaxial و فیبر نوری ممکن می سازد. این بستر جدید همچنین می تواند نسبت SNR و کیفیت انتقال را بهبود بخشد. به دلیل این که D-CCAP ویدئو را به جای مرکز کنترل شبکه در ایستگاه های فیبر دوردست تنظیم می کند، بستر دسترسی HFC 10Gbps هواوی فضای قابل توجهی را در اتاق های تجهیزات کنترل شبکه ذخیره می کند، در حالی که در همان زمان یک تجربه کاربری بهبود یافته را ارائه می کند. هواوی اشاره می کند که این فناوری می تواند هم از پخش تلویزیونی و هم از ویدئوهای IP آینده پشتیبانی کند، به اپراتورهای چند سیستمی کمک کند تا با قابلیت های کابل coaxial آشنا شوند، یک شبکه درخواستی بسازد و سرویس های خلاقانه بر پایه بستر دسترسی هیبریدی ایجاد کند.

به گفته رئیس خط تولید شبکه دسترسی هواوی، عصر دسترسی گیگاباند در حال ظهور است. شرکت هواوی به شدت بر روی نوآوری های مربوط به فیبر نوری، کابل هم محور، کابل مسی و فناوری های وای فای سرمایه گذاری کرده است. بستر دسترسی 10Gbps HFC به اپراتورهای چند سیستمی کمک خواهد کرد تا به سرعت شبکه های گیگابیت را با هزینه مالکیت کلی (TCO) پایین تر و عملیات تست نگهداری کارآمدتر راه اندازی کنند. از طریق این بستر اپراتورهای چند سیستمی می توانند در آینده به ویدئوهای IP نقل مکان کنند.


منبع خبر