language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

وای‌فای پسیو با مصرف انرژی یک ده‌هزارم مدل‌های امروزی

کاهش مصرف وای فای
از مشکلات اصلی وای فای مصرف انرژی بالای آن است. به‌تازگی گروهی از دانشجویان دانشگاه واشنگتن پس از تحقیقات خود موفق به رفع این مشکل در سیستم های وای‌فای شده‌ و توانسته اند نسل جدیدی از وای‌فای را طراحی کنند که مصرف انرژی آن یک ده‌هزارم وای‌فای ‌های موجود است. به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، یکی از مشکلاتی که در زمینه ارائه خدمات وای‌فای در محیط‌های مختلف وجود دارد را می‌توان میزان انرژی موردنیاز برای این سیستم‌ها دانست.
این مشکل در تلفن‌های همراه هوشمند نمود بیشتری دارد و استفاده از وای ‌فای موجب می‌شود تا بخش زیادی از باتری دستگاه به این امر اختصاص داده شود ولی به نظر می‌رسد که این مشکل در حال حل شدن است.


کاهش مصرف وای فای

دانشجویان فعال در دانشگاه واشنگتن به‌تازگی موفق شده‌اند تا سیستمی را با نام وای‌فای پسیو ابداع کنند که می‌تواند مصرف انرژی وای‌فای را به‌شدت کاهش بدهد.مصرف انرژی این سیستم جدید تنها ۱۰ تا ۱۵ میکرو وات است و به‌ این ‌ترتیب می‌توان گفت که این سیستم با مصرف انرژی تنها ۱۰ تا ۱۵ میکرو وات به نسبت وای‌فای‌های فعلی موجود در جهان، یک به ده هزار است.
محتوای تحقیقات این گروه در یک وب‌سایتی تحت دامنه دانشگاه واشنگتن ارائه می شود که برای دسترسی به آن می‌توانید اینجا کلیک کنید.


منبع خبر