language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

سرمایه گذاری 600 هزار میلیارد ریالی در بخش فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 600 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه برای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام خواهد شد.
محمود واعظی روز دوشنبه در پنجمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در برج میلاد تهران افزود: 200 هزار میلیارد ریال این سرمایه گذاری توسط بخش دولتی برای توسعه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم کشور صورت خواهد گرفت و 400 هزار میلیارد ریال نیز بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد کرد.
وی گفت: انجام این سرمایه گذاری ها و برنامه های پیش بینی شده سبب خواهد شد، نیاز شبکه بانکی کشور در بخش امنیت و اعتماد و همچنین فیبر نوری، رادیویی و ماهواره ای، محقق شود.
وزیر ارتباطات ابراز امیدواری کرد که بخش بانکی کشور با توانایی هایی که دارد بتواند تحول شگرفی در بخش بانکداری الکترونیک ایجاد کند.
واعظی، دسترسی 80 درصد خانوارهای کشور به باند پهن را یکی از برنامه های پیش بینی شده وزارت ارتباطات در برنامه ششم توسعه عنوان کرد و افزود: افزایش تولید محتوای بومی و همچنین پوشش شبکه ارتباطات در روستاهای بالای 20 خانوار، از دیگر برنامه های پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه برای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود.
وزیر ارتباطات گفت: تلاش داریم همگام با تحولات جهانی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش رفته و اهداف را محقق کنیم.
افزایش حدود چهار براری پهنای باند اینترنت بین الملل در دولت یازدهم
وی گفت: پهنای باند اینترنت بین الملل در ابتدای آغاز کار به دولت یازدهم 72 گیگا بیت بر ثانیه بوده که امروز به 270 گیگا بایت افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت آی.تی(فناوری اطلاعات) داخلی ایران نیز 624 گیگا بیت بر ثانیه بوده که امروز به دو هزار گیگا بیت بر ثانیه افزایش یافته است.
واعظی ابراز امیدواری کرد تا دهه فجر امسال ظرفیت آی.تی داخلی ایران به چهار هزار گیگا بیت بر ثانیه افزایش پیدا کند.
وی یادآورشد: ظرفیت ترانزیت ارتباط بین الملل 116 گیگا بیت بر ثانیه بوده که امروز به 560 گیگا بیت بر ثانیه افزایش یافته است. همچنین شبکه فیبر نوری بین شهرها و روستاها از 51 هزار کیلومتر به 57 هزار کیلومتر رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کشور منتظر یک تحول بزرگ در عرصه روابط خارجی است، افزود: روابط سیاسی و اقتصادی با جهان مانند روابط انسانها با یکدیگر است که اول باید اعتمادسازی کرد و بعد قدم های بعدی را برداشت.
واعظی خاطرنشان ساخت: اجرای برجام برای همه ملت ایران و بخش بانکی بیشترین سود را به همراه خواهد داشت و و خدمت بسیار بزرگی به آینده اقتصادی کشور خواهد بود.

منبع خبر