language flag language flag

شرکت فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

اجرای شبکه فیبر نوری در هفت کلانشهر کشور

باقری چناری – مدیر عامل اپراتور چهارم ( ایرانیان نت) – بیان نموده است که طرح اجرای شبکه فیبر نوری در قالب 2 برنامه 5 ساله اجرا می شود که درفاز اول اجرای این پروژه در هفت کلانشهر تا پایان سال 95 انجام خواهد شد.
دسترسی به این شبکه پهنای باندی معادل 20 مگابیت بر ثانیه در اختیار شهروندان قرار می دهد که از آن می توان در حوزه های مختلف مانند آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، دولت الکترونیک و ... استفاده نمود.
همچنین با توجه به دغدغه ی مسوولان جهت نگهداری اطلاعات کشور در داخل کشور، این پروژه به اجرای این کار کمک شایانی خواهد نمود. اپراتور فیبر نوری بر پایه IP می باشد که موجب ایجاد اطمینان لازم برای مسوولان کشور می شود.
مدیر عامل اپراتور چهارم در ادامه افزود: برای ایجاد 6.8 میلیون پورت به بیش از 5 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز می باشد. حتی برای اجرای پروژه در نمایشگاه بین المللی حدود 5 میلیارد تومان سرمایه لازم است.
باقری چناری در خصوص تعلیق پروانه این اپراتور از جانب سازمان تنظیم مقررات اظهار داشت: بحث تعلیق پروانه اپراتور چهارم تاکنون در دستور کار سازمان تنظیم مقررات قرار نگرفته و فقط هشدار هایی داده اند که این اپراتور آنها را پذیرفته و تلاش می کند تا پایان سال 95 سرویس دهی به شهر ها را آغاز کند.
ایشان جهت تمدید دوره انحصار از طرف اپراتور چهارم بیان کرد: تا پایان 6 ماه اول سال 95 مجوز های فعالیت انحصاری وجود دارد. بعد از آن مذاکره برای مراحل بعدی انجام خواهد شد که البته لازم است حداقل به 50 درصد تعهدات عمل شود.
همچنین در جواب این سوال که آیا اجرای این طرح و سرعت بالا با روح قانون محدودیت 128 گیگ در تضاد نیست، بیان کرد: در حال حاضر برای سرویس های IPTV حتی با کیفیت HD نه Full HD نیاز به حداقل 3 مگابیت پهنای باند است. پس ما نگران مباحثی همچون محدودیت 128 گیگی نیستیم چون این مربوط به سرعت اینترنت می باشد و پهنای باندی که ایجاد می شود متفاوت است.

منبع خبر