چتر WiFi(راهکار WiFiسازمانی)

یک شبکه بی سیم هوشمند و کارآمد توانایی برقراری ارتباط با پوشش بهتر، ظرفیت بالاتر و ضریب اطمینان بیشتر نسبت به آنچه تا امروز رسم بوده را برقرار می کند. چتر Wifi به شبکه ای اطلاق می گردد که به کاربران زیاد از یک سازمان که در یک محیط وسیع کار می کنند به صورت بی سیم خدمات رسانی می کند.

تعداد زیاد کاربران همزمان، پوشش وسیع، تعداد اکسس پوینت ها و قابلیت اطمینان بالا از مهمترین مشخصه های یک شبکه کامپیوتری است که توسط چتر Wifi راه اندازی می گردد. همچنین مواردی از قیبل افزایش روز افزون تعداد کاربران، امنیت و حفظ کیفیت سرویس برای تمام کاربران و... از جمله چالش های پیش روی شبکه چتر wifi است.

اجزای شبکه چتر Wifi چیست؟

1. Access point

وظیفه access point به عنوان یکی از اجزای وای فای سرویس دهی به کاربر نهایی است. کاربرانی که در محدوده access point قرار می گیرند می توانند از آن استفاده کنند.محل قرار گیری دیوارها، پنجره ها، تعداد کاربران همزمان و... از عواملی است که روی اندازه این محدوده تاثیر گذار است.

2. Central controller

این دستگاه هسته اصلی سیستم چتر wifi است و مدیریت تمام access point ها را بر عهده دارند. عملکرد این دستگاه روی کیفیت سرویس بسیار اهمیت دارد. وظایف central controller به شرح زیر می باشد:

  • Fast roaming
  • User load balancing
  • ایجاد یک شبکه وای فای کامل و یکارچه
  • توزیع فزکانس کاربران در یک اکسس پوینت
  • گزارش تعداد access point های فعال، تعداد کاربران فعال و غیر فعال
  • مدیریت کانال های فرکانسی
  • و...
چتر WiFi(راهکار   WiFiسازمانی)

3. نرم افزار اکانتینگ

با راه اندازی شبکه چتر wifi شبکه را به دو صورت می توان در اختیار کاربران قرار داد:
Open WiFi: در اختیار گرفتن شبکه برای همه کاربران بدون نیاز به کلمه عبور و بدون هیچ محدودیتی.
Pre-shared Key: تعریف کلمه عبور برای شبکه و دسترسی دادن به افراد مجاز.

4. زیرساخت شبکه

در زیر ساخت شبکه هایی که ظرفیت بالایی دارند، وجود سوئیچ های با ظرفیت بالا از اهمیت خاصی برخوردار است. اکثر شبکه ها از سوئیچ های POE پشتیبانی می کنند. روشن کردن و راه اندازی این سوئیچ ها از طریق پورت POE بهتر و آسان تر از تامین برق مجزا است و صرفه اقتصادی بهتری نیز خواهد داشت.

دسترسی سریع

بلاگ

ساختمان مرکزی شرکت

مستقر در خیابان دماوند-بین چهارراه آیت و خاقانی-روبروی ایستگاه BRT ابوریحان -پلاک 499

تلفن

021-77959684-5 | 021-73065000
واحد بازرگانی : 4-73065111-021

شبکه های اجتماعی

Search