language flag language flag

هلدینگ فاطر مشاور، طراح و مجری پروژه های فیبر نوری

ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری، شبکه FTTH و تکنولوژی GPON

"ارائه سرویس های جریان ضعیف در بستر فیبر نوری"


ما قادریم سرویس های ارتباطی شما را با یک طراحی جامع در یک بستر و Back Bone فیبر با راهکاری به عنوان ALL IN ONE FIBER در مکانی جهت تجمیع دیتا فراهم نمائیم و علاوه بر بهینه شدن بستر و زیر ساخت با به کار بردن کابل کمتر، هزینه اجرا و نگهداری را کاهش دهیم در حالیکه سرعت انتقال نیز در شبکه بالا می رود. ALL IN ONE FIBER بوسیله DWM امکان پذیر است که در سیستم های مخابراتی امروزه بسیار پرکاربرد و محبوب می باشد.
در ارتباطات نوری، Wavelength division Multiplexing )WDM) فناوری ای می باشد که چندین سیگنال حامل نوری را در یک رشته فیبر با طول موج های متفاوت به اصطلاح مالتی پلکس یا ضرب می کند برای مثال می توان به رنگ های مختلف نور لیزر اشاره کرد. این تکنیک و شیوه ارتباط دو طرفه را برقرار می کند که باعث افزایش ظرفیت می شود.

WDM
سیستم WDM از مالتی پلکسر (همتافتگر) برای یکی کردن چندین سیگنال و از دی مالتی پلکسر (واتافتگر) برای جدا کردن آن ها استفاده می کند.
این اعمال را با نوع خاصی از فیبر و دستگاهی به نام Add-Drop Multiplexer می توان همزمان انجام داد. سیستم های WDM در دستگاه های مخابراتی امروزه بسیار پر کاربرد است زیرا بدون اضافه کردن فیبر جدید می توان ظرفیت شبکه را تا حد زیادی اضافه کند. سیستم های مدرن WDM می توانند تا 160 سیگنال را همزمان ارسال کند که اگر هر کانال 10Gbps را در بر داشته باشد می توان گفت با WDM ظرفیت تار فیبر نوری 1.6Tbpsمی باشد.
به طور کلی تمامی دستگاه های موجود در شبکه به دو دسته 1. دستگاه های آنالوگ 2. تحت شبکه تقسیم می شوند.
هر دو نوع این دستگاه ها را می توان بروی بستر فیبر نوری فعال کرد، صرف نظر از اینکه تحت شبکه باشند یا نباشند. در واقع بنابر همین قابلیت بستر فیبر را می توان بستری هوشمند، یکپارچه و با سرعت انتقال بالا نامید. در پیاده سازی سرویس های فیبرنوری، نیازی به پشتیبانی سرویس ها از پروتکل TCP/IP نیست و سیستم های آنالوگ نیز می توانند در بستر فیبر نوری کار کنند. در اینجا به برخی از این سرویس ها که می توانند در بستر فیبر کار کنند اشاره می کنیم.

سرویس های جریان ضعیف در بستر فیبر نوری VoiceNetworksCCTVPhoneBMSIPTVVideod-door-phone